توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز در اسلامشهر

مدیر امور منابع آب اسلامشهر از توقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالکریم خلجی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ حکم قضایی یک دستگاه حفاری غیر مجاز در حال حفر توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

وی با تاکید بر اینکه حفر چاه های غیر مجاز صدمات جبران ناپذیری به آبخوان های منطقه وارد می کند، افزود: بر همین اساس طی این بازرسی ها یک دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف و به پارکینگ امور منابع آب اسلامشهر منتقل شد که در همان زمان هم چاه درحال حفر و هم چاه غیر مجاز موجود در مجاورت آن با مجموع  عمق ۱۱۰ متر پر و مسدود شد . همچنین با پر شدن ۲ حلقه چاه مذکور از برداشت ۰.۲۷۵ هزار متر مکعب غیر مجاز آب از منابع زیرزمینی سالانه جلوگیری بعمل آمد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند و منطقه را برای حفاران غیرمجاز کاملا نا امن می نمایند، تاکید کرد: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از دستگاه های حفاری بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

خلجی در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز جرم محسوب شده و امور منابع آب اسلامشهر  با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات