گلاب پاشی هرروزه معابر شهر در دهه کرامت/ جانمایی گل نوشته ها در ...

گلاب پاشی هرروزه معابر شهر در دهه کرامت/ جانمایی گل نوشته ها در ...

گلاب پاشی هرروزه معابر شهر در دهه کرامت/ جانمایی گل نوشته ها در میادین شهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در خصوص برنامه های پیش بینی شده شهرداری مشهد در دهه کرامت گفت: با توجه به اهمیت شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران، ویژه برنامه های مختلفی در این دهه تدارک دیده شده است و در سطح شهر مشهد اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده گفت: در همین راستا در ۵ میدان اصلی شامل میادین بسیج، بیت المقدس، شریعتی، فلسطین و امام خمینی، گل نوشته ساخته شده از گل های شاخه بریده و در میادین انقلاب ، جانباز ، لچکی خیابان سعدی و آیلند محتشمی، نوشته "ولادت خورشید هشتم مبارک" بر روی فرش گل های اجرا می گردد.

یعقوبی از توزیع گل های فصلی تابستانه در مناطق مختلف شهر به تعداد ۸۰۰ هزار بوته خبر داد و گفت: درهمین راستا ۶۰ عدد فلاورباکس در مقابل مساجد منتخب متبرک با نام حضرت معصومه و امام رضا (ع) جانمایی می شود.

گلاب پاشی معابر منتهی به حرم مطهر در ساعات اولیه روز

معاون شهردار مشهد با اشاره به پاکسازی مبادی ورودی شهر در محورهای قوچان و نیشابور گفت: در این دهه، روزانه کلیه معابر منتهی به حرم مطهر همچون خیابان شیرازی، نواب، طبرسی و امام رضا در ساعات اولیه صبح گلاب پاشی می گردد.

وی افزود: همچنین بیش از ۱۲۰۰ پرچم برروی پل ها و میادین، تعویض و آذین بندی شهر به طول ۱۸۰ هزار متر انجام می شود.

یعقوبی گفت : استقرار اتوبوس دیابت در ورودی نواب حرم مطهر ، برگزاری جشنواره تخفیفات ۲۵ درصدی در فروشگاه های شهرما ،جشنواره فروش میوه و تره بار اقلام منتخب به قیمت میدان بار و استقرار خودروهای عملیاتی آتش نشانی در محدوده حرم مطهر از دیگر اقدامات پیش بینی شده در دهه کرامت است.

وی تصریح کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در این دهه اقدام به برگزاری مسابقه ای ویژه آتش نشانان سراسر کشور با موضوع امام مهربانی به صورت مجازی نموده است که در پایان میزبانی از ۸ خانواده آتش نشان را به عنوان زائر امام رضا (ع) طی ۳ روز برعهده خواهد داشت.

افزایش سرویس دهی قطار شهری در شب میلاد امام رضا(ع)

یعقوبی در خصوص برنامه های اجرایی معاونت عمران ، حمل و نقل و ترافیک گفت: افزایش سرویس دهی و کاهش سرفاصله زمانی قطارشهری در شب میلاد امام رضا(ع) به مدت یک ساعت در خط ۱ و ۲ ، برپایی پاتوق های فرهنگی هنری ( گذر هنر در مترو ) ، تقویت خطوط اتوبوسرانی در شب و روز ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا (ع) به ترتیب ۳۰ دستگاه و ۷۰ دستگاه اتوبوس در محدوده حرم مطهر و سرویس دهی نماز صبح در روز ولادت امام رضا با ۴۰ دستگاه اتوبوس در محدوده حرم مطهر از جمله این اقدامات است.

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد اعلام کرد: نصب ۳ هزار آویز ستونی، ۱۲۰۰ بیرقی، ۱۰۰ هزار ریسه و همچنین القاب امام رضا در سطح شهر ، افزایش ساعت کاری مراکز راهنمای زائر ، افزایش ساعت کار مرکز تلفن خدمات گردشگری ۳۱۳۵، از اقدامات اجرایی در سازمان اجتماعی و فرهنگی می باشد.

وی تاکید کرد: در صورت تایید ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان، جشنواره گردشگری گناباد در بوستان کوهسنگی ( آشنایی با سنن ، آداب و رسوم ، موسیقی )، برنامه کوه گشت با حضور شهروندان و همکاری هیات کوه نوردی در ارتفاعات جنوب، از ساعت ۱۷ الی ۲۱ ، همایش دوچرخه سواری در ارتفاعات جنوب از ساعت ۱۷ الی ۲۱ ، جشنواره بازی های بومی محلی با همکاری هیات بازی های بومی محلی استان ، جشنواره پرواز بادبادکها در ارتفاعات جنوب ، ویژه برنامه های فرهنگی در کوه پارک ارتفاعات جنوب و برگزاری جشن های میلاد حضرت معصومه و امام رضا (ع) در فرهنگسراهای سطح شهر از سوی این سازمان اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵ هزار متر مربع اطلاع رسانی محیطی نیز با موضوع دهه کرامت در نقاط مختلف شهر اکران می گردد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات