شاخص‌های راندمان و تلفات برق دچار تغییرات مطلوب شده است

شاخص‌های راندمان و تلفات برق دچار تغییرات مطلوب شده است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمد حسن متولی زاده مدیرعامل توانیر پیش از ظهر امروز، در آیین افتتاح همزمان مرکز پایش صنعت برق و نیروگاه شاهرود که با حضور وزیر نیرو در چارچوب هشتمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد، با بيان اين كه مركز يكي از اركان اصلي هوشمندسازي برق است، اظهار داشت: با رویکرد جدید مدیریتی شاخص راندمان برق و تلفات آن دچار تغییرات بسیار مطلوب شده است و برق به بهترین شکل ممکن به دست مصرف کننده می‌رسد.
وی افزود: با طراحی سازوکارهای تشویق محور برق تحویلی به مشترکان به شکل مناسبی به مصرف می رسد و این درحالی است که با این روش بهره وری صنعتی نیز در واحدهای صنعتی به شکل قابل اعتنایی افزایش یافته است.
مدیرعامل توانیر ادامه داد:یکی از وطایف شرکت توانیر نظارت و ارزیابی برعملکرد است  که تا پیش از این چنین کاری با درصد خطای بالا به انجام می رسید اما در حال حاضر بدون دخالت عوامل انسانی تمام اطلاعات و شاخص ها جمع آوری می شود.
وی افزود: این مرکز که امروز افتتاح می شود بصورت حاکمیتی شکل گرفته و این مدل و روش به شرکت های زیرمجموعه در شهرستانها  نیز تسری پیدا کرده است.
متولي زاده با اشاره به اينكه كارهاي اجرايي مربوط به تجهيز و راه اندازي مركز پايش توانير در كمتر از يك ماه انجام شده است، گفت: درحال حاضر در اين مركز دسترسي برخط به 39  سيستم خدمات مشتركان، مراكز اتفاقات برق، مراكز داده كنتورهاي هوشمند در شركت هاي توزيع و سامانه كنتورهاي بازار برق در شركت مديريت شبكه برق ايران برقرار شده و امكان پايش و ارزيابي روزانه عملكرد شركت هاي زيرمجموعه نيز فراهم شده است .
وی همچنین با تاکید بر اینکه هم اکنون در کشور خط تولید کنتورهای هوشمند به شکلی جدی وارد کار شده است گفت: درحال حاضر تمام مبادی برق و توزیع در کشور به کنتورهای هوشمند  مجهز شده اند و همچنین مشترکان صنعتی نیز دارای کنتور های هوشمند شده اند  ومصرفشان به راحتی رصد می شود.
متولی زاده همچنین تصریح کرد که طراحی و ساخت کنتورهای هوشمند هم اکنون به قیمت کنتورهای دیجیتال تولید می شود و این کار باعث صرفه جویی چند صد میلیارد تومانی در صنعت برق کشور شده است .
وی در پایان به عملکرد مطلوب مدیریتی در زمان پیک مصرف هنگام افزایش دمای هوا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه چالش بوجود آمده بین تولید و افزایش مصرف با دقت مدیریتی رفع شده است‌.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات