ساختمان توانمندسازی بانوان در قالب شبکه قره سو - زرین گل ظرف مدت...

ساختمان توانمندسازی بانوان در قالب شبکه قره سو - زرین گل ، با حضوردبیر مجمع نمایندگان استان و معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گلستان و سرپرست شرکت آب منطقه ای ، فرماندار ، مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور و دیگر مدیران استانی وشهرستان علی ابادکتول کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان در این جلسه، سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان اینکه،  یکی از اهداف این طرح، مشارکت مردم در زمان اجرا و بهره برداری از شبکه آبیاری وزهکشی قره سو - زرینگل و سازه های مربوطه بوده و در همین راستا طی برگزاری جلسات متعدد شرکت آب منطقه ای گلستان با بانک توسعه اسلامی مشخص گردید که بانوان این منطقه می توانند نقش بسزایی در کشاورزی و مدیریت مشارکتی آب ایفا نمایند.

مهندس سید محسن حسینی افزود:این ساختمان در روستای قره بلاغ شهرستان علی آباد کتول در کنار ساختمان تعاونیهای آب بران و تشکلهای مردمی احداث می گردد. با توجه به آغاز ساخت آن در تاریخ 5 تیرماه سال 1399 ، با همت کارشناسان ومتخصصین شرکت آب منطقه ای گلستان به عنوان کارفرما و تلاش پیمانکار و مشاور ، در مدت یک سال ساختمان به طور کامل احداث و به بهره برداری خواهد رسید.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان و نماینده علی آباد کتول در این مراسم گفت: شبکه آبیاری و زهکشی قره سو - زرین گل از طرح هایی است که با هدف افزایش راندمان آبیاری و کاهش مصرف آب وایجاد اشتغال و توسعه پایدار در این منطقه اجرایی می شود و همانگونه که در تصویب این طرح پیگیریهای متعدد انجام دادیم ، هم اکنون نیز همه جانبه در این پروژه پای کار هستیم.

رحمت الله نوروزی با اشاره به پایین بودن سرانه درآمدی در گلستان اظهار کرد: این منطقه 32 محصول صنایع دستی دارد که باید توسط هنرمندان معرفی شود تا بتوانیم با معرفی این توانمندی ها به رونق کسب و کار خانواده ها به ویژه بانوان کمک نمائیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گلستان نیز در این مراسم اظهار کرد:  اهتمام شرکت آب منطقه ای به امر توانمندسازی بانوان و امور فرهنگی از این دست شایسته تقدیر است و کلنگ زنی پروژه توانمند سازی بانوان در این منطقه می تواند به نقش محوری بانوان در اقتصاد خانواده و مدیریت تامین منابع مالی خانواده کمک شایانی کند.

امامی بیان کرد: متاسفانه در سال های اخیر در برخی روستاها و شهرها بانوان نقش محوری جهت تامین و مدیریت منابع اقتصادی خانوار را از دست داده اند ، اما در استان به دلیل تنوع اقوام و تنوع صنایع دستی، ایجاد چنین مراکزی ضمن افزایش اشتغال و توسعه منطقه می تواند در کاهش فقر، افزایش تولید و بهره وری و همچنین افزایش انگیزش و تقویت روحیه زنان موثر باشد.

فرماندار علی آباد کتول نیزدراین جلسه گفت: اجرای طرح توانمند سازی بانوان شبکه آبیاری قره سو - زرین گل منجر به محرومیت زدایی واشتغال در این منطقه می شود.

حسن هدایتی افزود: عملیات طرح توانمند سازی بانوان که یکی از پروژه های 12 گانه طرح آبیاری قره سو – زرین گل است، کار بسیار بزرگی بود که می توان آن را  یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان علی آباد کتول عنوان کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات