‍ آتش، تهدیدی جدی برای تالاب ها و مناطق

‍ آتش، تهدیدی جدی برای تالاب ها و مناطق

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به آبگیری مناسب در بستر تالاب های استان و افزایش چشمگیر پوشش گیاهی در مناطق و از سویی با شروع فصل گرمِ سال و خشک شدن آب در سراسر استان، احتمال آتش گرفتن علوفه ها در پهنه گسترده طبیعت استان مخصوصاً تالاب هامون افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به ورود آب به تالاب هامون در عمق کم و در وسعت بسیار زیاد و خشک شدن تدریجی این مقدار آب با توجه به گرم شدن هوا و شروع بادهای معروف ۱۲۰ روزه و تراکم بالای علف ها و پوشش گیاهی بستر تالاب و احتمال آتش سوزی و گسترش آن به وسعت زیاد، این اداره کل اقدام به افزایش گشت های شبانه روزی تیم های یگان حفاظت محیط زیست در بستر تالاب هامون و در مناطق مستعد استان کرده است.

وی عنوان کرد: با توجه به امکانات و اعتبارت در اختیار این اداره کل تجهیزات اطفای حریق را بصورت یگان های اقدام فوری در اختیار ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانهای سراسر استان قرار داده و یگان امداد محیط زیست نیز در این خصوص تشکیل تا با اعزام محیط بانان سایر شهرستان در شرایط خاص، اطفای حریق احتمالی با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه، این اداره کل با فرمانداری های حوزه تالاب هامون مکاتبه و درخواست تشکیل ستاد بحران و طرح موضوع در شوراهای تامین هر شهرستان در این خصوص و اطلاع رسانی به اقشار مختلف مردم توسط امامان جمعه و جماعت کرده است و هشدارهای متعددی نیز از طریق ادارت حفاظت محیط زیست به مردم، سازمان های ذیربط و ... نیز اعلام شده است.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات