آخرین وضعیت سد تازه کند گرمی جهت بهره برداری مناسب از آن بررسی شد

ظهر امروز با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، نماینده مجری سد تازه کند، مدیر فنی شرکت و رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی آخرین وضعیت سد تازه کند جهت بهره برداری مناسب از آن بررسی شد.

مهندس عباس جنگی مرنی با اشاره به پتانسیل بالای این سد در توسعه و آبادانی منطقه، اظهار داشت: به دنبال برنامه ریزی مناسب جهت استفاده از ظرفیت این سد در رفع مشکلات و چالش های موجود آب در منطقه هستیم.

وی همت و تلاش تمامی مسئولین برای رفع مشکلات کمبود آب در منطقه را یادآور شد و افزود: همه مسئولین استانی و شهرستانی باید به سهم خود در رفع مشکلات مردم با توجه به ظرفیت بالای منابع انسانی و طبیعی در منطقه تلاشهای خود را بکار ببندند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به ذخیره بیش از نیم میلیون مترمکعب آب در پشت سد تازه کند، تصریح کرد: با افزایش سطح آب در مخزن سد باید نسبت به بهره برداری مناسب از آن برنامه ریزی لازم بعمل آید.

در این بازدید نماینده مجری سد تازه کند گزارشی از آخرین وضعیت سد و چالش های موجود برای بهره برداری مناسب از سد ارائه نمود و بر تلاش جمعی برای ارائه راهکارهای لازم جهت بهره مندی مردم از ظرفیت موجود آب در سد تاکید کرد.

گفتنی است سد تازه کند گرمی دی ماه سال گذشته همزمان با سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به استان و با حضور مهندس قاسم تقی زاده خامسی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا آبگیری شد.

این سد با هدف کنترل سیلاب و تامین حقابه محیط زیست و تامین آب شرب و کشاورزی و صنعت منطقه بر روی رودخانه سامبورچای احداث شده است که حجم کل مخزن این سد 7.4 میلیون متر معکب  بوده و مساحتی در حدود یک و نیم میلیارد متر مکعب خاکریز و خاکبرداری صور ت گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات