زنجانرود ساماندهی می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان ،دکترحبیب اله یگانه شهردار زنجان با مهندس اسماعیل افشاری ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان دیدار و گفتگو نمود.

دکتر یگانه شهردار زنجان در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک انتصاب مهندس افشاری به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:امروزه بحث شیوع ویروس کرونا همه امور را تحت تاثیر قرار داده و شهرداری نیز از این امر مستثنی نمی باشد.

وی با تاکید به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهر، گفت: هزینه های بالائی از این بابت به شهرداری تحمیل گردیده است.

شهردار زنجان سپس به مباحث مسیل های درون شهری پرداخت و اظهار داشت : در صدد هستیم که در صورت احصاء و شناسائی مسیل های سطح شهر،نسبت به کانال کشی و هدایت آب اقدام نماییم.

این مقام مسئول با اشاره به زنجانرود و نمای زیبایی که از جانب جنوب شهر دارد تصریح نمود: در صورت همراهی شرکت آب منطقه ای می توانیم هم در مهار آبهای زیر سطحی و هم احیای زنجانرود همکاری موثر داشته باشیم.

مهندس افشاری مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان نیز ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان جلسه  به بحث بالا آمدگی آب درون شهری اشاره نمود و اظهار داشت : شرح خدمات این پروژه آماده و وظایف دستگاه های ذیربط در آن مشخص گردیده است و مطالعات صورت گرفته حاکی از این است که برخی ساخت و ساز ها قنات ها و مسیل ها را مسدود نموده و نقاط کوری ایجاد کرده است و از طرفی حجم  آبی که از سد تهم به درون شهر تزریق می گردد به میزان آب درون شهری افزوده است که با احیای قنوات و آزاد سازی مسیل های درون شهری و هدایت آنها ، بالا آمدگی آب مرتفع خواهد گردید.

وی با تاکید به اهمیت زنجانرود، تصریح نمود : پروژه آزاد سازی بستر زنجانرود و رپر گزاری در بازه مشخصی در دست اقدام است که در صورت وجود اعتبار لازم و کار جمعی دستگاههای ذیربط ،آزادسازی و پاکسازی آن با کم ترین تبعات  اجتماعی انجام گرفته و حرکت بزرگی برای توسعه استان خواهد بود.

شهردار زنجان نیز ابراز امیدواری کرد که در صورت بر آورد و تامین میزان اعتبار لازم از طریق مبادی ذیربط جهت احیای زنجانرود ، همکاری و پیگیری های مستمر را ارائه نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات