اجرای همزمان ۸۰۰ میلیارد ریال پروژه در سال ۹۹

اجرای همزمان ۸۰۰ میلیارد ریال پروژه در سال ۹۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود طهماسبی با بیان اینکه این پروژه‌ها به طور همزمان و با اولویت پروژه های شاخص شهرداری شیراز در حوزه توسعه فضاهای شهری و پیاده راه ها اجرا می شود، اظهار داشت: پروژه بهسازی و زیبا سازی اطراف آرامگاه سعدی،زیبا سازی محور حافظ حدفاصل خیابان نفت تا تقاطع حافظیه وفضاسازی شهری خیابان باباکوهی از پروژه های مهم و شاخص شهرداری شیراز است که سال جاری در منطقه سه عملیاتی می شود.
وی افزود: بهسازی اطراف آرامگاه سعدی شامل کف سازی ،بدنه سازی ، زیبا سازی و نورپردازی در فضایی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع با اعتبار ۲۳۰میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد که در آینده نزدیک با حضور مسئولین شهری و استانی کلنگ آغاز عملیات عمرانی آن به زمین زده خواهد شد.
شهردار منطقه سه شیراز اضافه کرد: فضا سازی شهری خیابان باباکوهی شامل کف سازی، بدنه سازی، نورپردازی، ایجاد پیاده راه، نصب المان و ایجاد دروازه ورودی برای خیابان، آبنما و ساخت فضاهای فرهنگی و سرای غذا از شاخص های مهمی است که در فضای جدید خیابان باباکوهی ایجاد و در طرح جدید ۲۵ درصد خیابان به خودرو و ۷۵ درصد به پیاده راه و فضای شهری اختصاص می یابد.
طهماسبی اضافه کرد: فضا سازی حدفاصل خیابان نفت تا تقاطع حافظیه نیز شامل کف سازی، بدنه سازی و نورپردازی می شود که بخشی از پروژه محور حافظ حدفاصل دروازه قرآن تا دروازه اصفهان است که در فاز اول اجرا و به تدریج فازهای دیگر اجرا خواهد شد.
دروزاه قرآن مرکز توسعه شهرداری منطقه سه است
شهردار منطقه سه شیراز با بیان اینکه مرکز و محور توسعه شهرداری منطقه سه به عنوان نگین گردشگری کلانشهر شیراز دروازه قرآن در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: پروژه های مهم و شاخص منطقه پیرامون دروازه قرآن برنامه ریزی و در دستور کار اجرایی قرار گرفته است.
طهماسبی از  مطالعه، طراحی و تصویب پروژه های شاخص و اثر گذار در محور گردشگری و پیرامونی دروازه قرآن خبر داد و افزود: طراحی  فضای شهری در بولوارهای هفت تنان، شهید ربانی، جمهوری، اطلسی، هجرت، فلکه طاووس و خیابان حافظ مطالعه و برنامه ریزی شده است .
وی نورپردازی فلکه طاووس، بدنه سازی ضلع شمال شرقی بولوار شهید ربانی و ساماندهی کالبدی حدفاصل میدان ابولکلام تا پل هجرت را از جمله پروژه های مهم محدوده دروازه قرآن تا پل هجرت عنوان و تصریح کرد: پروژه مسیر پیاده راه سبز در این محور در راستای چشم انداز کلان شهر شیراز به عنوان شهر سبز در این مسیر گردشگری و مذهبی پیش بینی و  برنامه ریزی شده است  که در فاز اول بدنه سازی ضلع شمال شرقی بولوار شهید ربانی انجام و در سال جاری عملیاتی خواهد شد.
شهردار منطقه سه شیراز تکمیل المان ورودی محور شمالی کلان شهر شیراز را در قالب طرح ساماندهی محور دروازه قرآن عنوان و خاطر نشان کرد: این پروژه که جنب تقاطع غیر همسطح شهید اسکندری در حال اجرا است نقش تاثیرگذاری در افزایش زیبایی و جذابیت  مهمترین ورودی شهر شیراز خواهد داشت.
طهماسبی افزود : این المان که برگرفته از معماری بنای سعدیه است  با اعتبار ۲۹ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال با بهره گیری از معماری سنتی و حکاکی اشعار سعدی شاعر نامی ایران بر روی جداره المان در فاز اول اجرا و سپس در فاز دوم شامل محوطه سازی، جنگل کاری و فضای سبز پیرامونی آن در دستور کار قرار می گیرد.
شهردار منطقه سه شیراز از اجرای عملیات آسفالت معابر در قالب ۴ اکیپ در سطح منطقه عنوان و تصریح کرد: آسفالت در سه بخش تراش و ترمیم، روکش و لکه گیری با اولویت معابر اصلی، محورهای گردشگری و محلات کم برخوردار در دستور کار قرار دارد.
طهماسبی توسعه مسیرهای دوچرخه سواری را از دیگر پروژه های مهم در منطقه عنوان و خاطر نشان کرد: این پروژه با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال به عنوان یک جاذبه تفریحی و ورزشی به طول ۳ کیلومتر در پارک کوهستانی نور اجرا می شود.
وی افزود: علاوه بر مسیر دوچرخه سواری محل عبور پیاده نیز در این طرح پیش بینی شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات