مصرف برق در خوزستان از هشت هزار مگاوات فراتر رفت/ احتمال بروز خاموشی مقطعی درصورت عدم صرفه‌جویی

مصرف برق در خوزستان از هشت هزار مگاوات فراتر رفت/ احتمال بروز خاموشی مقطعی درصورت عدم صرفه‌جویی

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" اظهار کرد: در روزهای پنج‌شنبه و جمعه اخیر با وجود آنکه ادارات تعطیل بوده‌اند، مصرف برق افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت که تنها به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی در منازل بوده است.
وی با بیان اینکه در روز پنج‌شنبه رکورد پیک مصرف برق در سال 98 برای دومین بار با مصرف هشت هزار و 94 مگاوات شکسته شد و روز جمعه نیز مصرف برق بالای هشت هزار مگاوات بوده، تصریح کرد: پیش بینی‌ها از استقرار توده هوای گرم بالای 49 درجه در اکثر نقاط استان طی روزهای آینده حکایت دارد که در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف برق در ساعت‌های اوج مصرف، با توجه به پرباری شبکه می‌تواند منجر به خاموشی ناخواسته شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، تنظیم دمای درجه کولرهای گازی روی 24 درجه را یکی از نکات مهم در کاهش مصرف برق دانست و تصریح کرد: برق یک کالای آنلاین است و مانند خدمات دیگر مثل آب، نمی‌توان آن را ذخیره کرد و باید در لحظه تولید و توزیع شود و اگر در این بین تجهیزات به دلیل بار و گرما از مدار خارج شود تا برطرف شدن مشکل، شبکه از دسترس خارج می‌شود.
دشت بزرگ افزود: از مردم می‌خواهیم با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن، در مصرف برق به‌ویژه در ساعت‌های پیک صرفه‌جویی کنند تا شبکه دچار خاموشی و اختلال نشود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات