سالک در بافت اطراف حرم مطهر رضوی تحت کنترل است

سالک در بافت اطراف حرم مطهر رضوی تحت کنترل است

سالک در بافت اطراف حرم مطهر رضوی تحت کنترل است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی با اعلام این خبر اظهار کرد: همه ساله با آغاز فصل گرما، با کمک کارشناسان مرکز بهداشت ثامن و به همت معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه ثامن، اقدامات لازم در راستای کنترل بیماری سالک انجام می شود.
وی افزود: در همین راستا جلسات مشترک کارشناسان دو حوزه تحت عنوان کارگروه مبارزه با سالک منطقه ثامن از دو ماه گذشته آغاز و برنامه ریزی های لازم جهت شناسایی نقاط بحرانی و مستعد رشد و زاد و ولد پشه خاکی ناقل سالک، آموزش به پاکبانان و نیروهای خدمات رسان و اقدامات اجرایی مناسب صورت گرفته است.
شهردار منطقه ثامن بیان کرد: بر اساس مصوبات کارگروه مقابله با سالک منطقه ثامن، در مرحله اول از ابتدای خردادماه بالغ بر ۱۰۰ عدد بنر اطلاع رسانی با موضوع هشدارهای بهداشتی مقابله با سالک در نقاط پر تردد سطح منطقه نصب و در معرض دید عموم شهروندان و زائران بارگاه منور رضوی قرار گرفت، همچنین با هماهنگی مراجع قضایی کلیه زمین های بایر منطقه پاکسازی و نخاله های موجود در آن جمع آوری و توصیه های لازم به منظور پاکسازی سریع محوطه و اطراف پروژه های در حال اجرای سطح منطقه از خاک و نخاله های ساختمانی، به پیمانکاران ابلاغ شده است.
نعمتی خاطرنشان کرد: از دیگر اقداماتی صورت گرفته می توان به آهک پاشی چهار هزار و ۵۳۰ مترمربع از دیوارها و ملک های مخروبه، جمع آوری ۲۴ ساعته پسماند و نصب توری بر روی پنجره های املاک همجوار نقاط پرخطر و توزیع بروشورهای آموزشی در بین شهروندان محلات اطراف حرم مطهر اشاره کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به اقدامات و برنامه ریزی های مناسب شهرداری منطقه ثامن و با همکاری مرکز بهداشت ثامن در سالیان اخیر، خوشبختانه بیماری سالک در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی تحت کنترل است و موردی از ابتلای شهروندان منطقه به این بیماری گزارش نشده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات