«ره باغ ها» مسیری برای دسترسی به ورودی های حرم مطهر

«ره باغ ها» مسیری برای دسترسی به ورودی های حرم مطهر

«ره باغ ها» مسیری برای دسترسی به ورودی های حرم مطهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان اینکه در مناطق پیرامونی حرم مطهر با توجه به محدودیت تملک زمین امکان ایجاد بوستان کمتر از دیگر مناطق بوده است، اظهار کرد: مدیریت شهری شهرداری مشهد طبق برنامه ریزی های انجام شده به ایجاد ره باغ در این منطقه پرداخته است.
وی افزود: به منظور تسهیل حرکت زائران در مسیرهای دسترسی به حرم مطهر رضوی در خیابان شارستان که یکی از پرتردد ترین معابر است و امکان ایجاد دسترسی به هشت محور منتهی به حرم مطهر را ایجاد می کند، هشت ره باغ در حال احداث است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در حاشیه این معابر علاوه بر فضای سبز و مبلمان، فضای مخصوص پیاده روی و ایستگاه هایی برای استفاده مسافران از حمل ونقل عمومی در نظر گرفته شده است.
یعقوبی با اشاره به اینکه این هشت ره باغ به اسامی بهشت نامگذاری شده است، بیان کرد: با ایجاد این هشت ره باغ زائران برای عزیمت به حرم مطهر رضوی از داخل فضای شهری به سمت حرم مطهر هدایت می شوند.
وی با اشاره به اینکه تنها ره باغی که به طور کامل به بهره‌برداری رسیده است و از خیابان آیت الله شیرازی، شارستان رضوی یک آغاز و به بست شیخ طوسی منتهی می‌شود، «ره باغ طوبی» است، اضافه کرد: یک یدیگر از ره باغ ها، ره باغ رضوان است که از انتهای بلوار رضوان آغاز و به حد فاصل بست شیخ طوسی و شیخ طبرسی منتهی می‌شود و تا کنون ۹۷ درصد تملک آن انجام شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ره باغ فردوس نیز از حاشیه نوغان چهار آغاز و به بست شیخ طبرسی منتهی می‌شود که کار اجرایی و تملک آن ۲۵ درصد انجام شده است.
یعقوبی با بیان اینکه تملک ره باغ نعیم ۱۰۰ درصد انجام شده است و از میدان امر به معروف و نهی از منکر آغاز و به صحن نواب صفوی منتهی می‌شود، گفت: ره باغ بهشت و ره باغ سلام که از دیگر ره باغ های در نظرگرفته شده است، از نبش خیابان شهید شوشتری آغاز و به صحن شهید نواب صفوی منتهی می‌شود که تملک و کار اجرایی آن ۷۰ درصد انجام شده است.
وی به تملک ۵۰ درصد از ره باغ جنان اتمام اجرا فاز اول آن به مساحت ۸۰۰ مترمربع اشاره کرد و گفت: ره باغ پردیس از میدان شهید حججی آغاز و به صحن جامع رضوی منتهی می‌شود که این ره باغ با ۹۰ درصد پیشرفت، کار اجرایی آن به اتمام رسیده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: علاوه بر ایجاد فضای سبز در منطقه ثامن، این ره باغ ها در راستای طرح توسعه منطقه ثامن در حال انجام است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات