انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان ری

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالیانه ۱۳ هزار و ۵۰۹ مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام مطلب فوق گفت : با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ چهار حکم قضایی طی هفته گذشته، هفت حلقه چاه غیر مجاز با عمق ۱۸۹ متر و دبی ۰.۷۶۵ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج سالیانه ۱۳ هزار و ۵۰۹ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد .

وی با بیان اینکه شش حلقه چاه کشاورزی مجاز نیز مورد کنترل و نظارت بر بهره برداری قرار گرفته است، اعلام کرد: در راستای عمل به قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با متعارضین به انفال هفته گذشته، چهار اخطاریه صادر و چهار حکم قضایی مربوط به انسداد چاه های غیر مجاز اخذ و اجرا شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری با تاکید بر اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند و هرگونه برداشت غیرمجاز از آب های سطحی و زیر زمینی را رصد نموده و از این اقدام جلوگیری می نمایند، افزود: یک دستگاه ماشین حفاری غیر مجاز نیز توقیف و به پارکینگ این امور منتقل گردید.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع آبی زیر زمینی و جلوگیری از برداشت های بی رویه آب که سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده و خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند و  بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات