وزارت راه و شهرسازی و بد قولی در مسکن مهر

وزارت راه و شهرسازی و بد قولی در مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر فیروزکوه گفت : وزارت راه وشهرسازی تاکنون به وعده خود مبنی بر اختصاص یارانه برای تعاونیهای مسکن مهر فیروزکوه عمل نکرده و اعضای این تعاونیها هزینه گزافی را بابت حق نظارت باید پرداخت کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ' ابراهیم اسفندیار' روز دوشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح های مسکن مهر فیروزکوه اظهار داشت : تعداد ۱۲ تعاونی برای یک هزار و ۷۵۸ واحد مسکونی در منطقه دشت ناصر فعال هستند و بابت دو سال حق نظارت مهندسین سازمان نظام مهندسی مبلغ هفت میلیارد ریال باید به ۱۰ نفر ناظر پرداخت شود .

وی افزود: تعاونیهای مسکن مهر باید بابت حق بیمه هر متر مربع ۶۵ هزار ریال پرداخت کنند که برای این منظور نیز سه میلیارد ریال پرداخت شده است .

به گفته وی ،تاکنون بیمه خدماتی به تعاونیها ارایه نداده و بر اثر سانحه حین کار که برای کارگران رخ داده نیز بیمه تعهدی ندارد .

اسفندیار همکاری فرمانداری و بنیاد مسکن فیروزکوه را با تعاونیهای مسکن مهر ارزشمند دانست و افزود : آنها از هیچ کمکی به تعاونیها دریغ نکردند و اکنون مشکل بخش عمده ای از اعضای ما ضعف توان مالی است .

وی با بیان اینکه برودت هوا در منطقه فیروزکوه تامین پارکینگ خانه های مهر را الزامی ساخته ،گفت:ساخت پارکینگ موجب رشد قیمت تمام شده واحد ها می شود و به این ترتیب دشواریهایی را برای اعضا به دنبال دارد .

مجموع واحد های مسکونی در حال ساخت دشت ناصر فیروزکوه دو هزار و ۹۲۳دستگاه است که از این رقم یک هزار و ۷۵۸ دستگاه مربوط به تعاونیهای مسکن ، ۴۹۵ دستگاه توسط خیرین مسکن ساز ساخته می شود و بقیه از سوی دو شرکت انبوه ساز در دست ساخت است.

وزارت راه وشهرسازی وعده داده تا پایان ۱۳۹۱ ساخت یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی شهری طرح مهر را به پایان ببرد.

 

    نظرات