جلوگیری از برداشت غیر قانونی بیش از ۳۵ هزار متر مکعب آب در شهرستان...

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد ۲۱ حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت غیرقانونی بیش از ۳۵ هزار متر مکعب آب در تیرماه سال جاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و با همکاری گروه های گشت و بازرسی، ۲۱حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۳۸۶ متر و دبی  ۴۶۴.۲لیتر بر ثانیه مسدود شد و در نتیجه از برداشت غیرمجاز ۳۵.۴ هزارمتر مکعب آب از سفره های  زیرزمینی شهرستان ری جلوگیری به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری با اشاره بر اینکه در یک ماه گذشته ۲۳ اخطاریه صادر و به متخلفین ارجاع داده شده است گفت: با آگاهی و تلاش نیروهای گشت و بازرسی، یک دستگاه حفاری ضربه ای غیرمجاز نیز که در حال حفر غیر قانونی یک حلقه چاه به عمق ۹۵ متر بود توقیف و به پارکینگ این امور منتقل شد.

وی با بیان اینکه انسداد چاه‌های غیر مجاز نقش موثری در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیرزمینی دارد، تصریح کرد: شناسایی و برخورد با چاه های غیر مجاز از وظایف ذاتی و قانونی این امور به شمار می رود و در طرح احیاء و تعادل‌ بخشی منابع آب‌های زیرزمینی باید وضعیت بحرانی منابع آبی را با بهبود مصرف آب در بخش های اساسی از جمله کشاورزی که مهمترین و پر مصرف ترین می باشد، کنترل کرد .

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز، تغذیه مصنوعی و جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های مجاز در دستور کار قرار دارد تا با اجرای این طرح بتوانیم در منابع و سفره های آب زیرزمینی و بعضی از دشت‌های این شهرستان تعادل نسبی را برقرار و روند افت آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات