طرح  های جامع مطالعات ترافیکی و یکپارچه سازی سیستم های شهرسازی و مالی باید اجرایی شود

طرح های جامع مطالعات ترافیکی و یکپارچه سازی سیستم های شهرسازی و مالی باید اجرایی شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در هفتاد و پنجمین جلسه این شورا با اشاره به اینکه دو طرح جامع مطالعات ترافیکی و یکپارچه سازی سیستم های شهرسازی و مالی که قبلاً مطرح و اجرای آن از شهرداری خواسته شد هنوز به سرانجام نرسید خطاب به معاون شهرسازی شهردار که در جلسه حضور داشته تصریح کرد : طرح جامع مطالعات ترافیکی ساری سال 93 مطرح شد ولی تا کنون به نتیجه نرسید و این برای من عضو شورا بسیار تاسف انگیز است .

علی اکبر زلیکانی گفت: قرار است در سال 2022 شهر ساری یک رویداد بین المللی گردشگری را میزبانی کند . در این رویداد قطعاً مهمانان خارجی توقع خواهند داشت شهر ما حداقل از این طرح برخوردار باشد .

وی خاطرنشان کرد : مدیرعامل سازمان مدیریت و  مهندسی شبکه حمل و نقل قول داده بود ماه قبل این طرح را آماده نموده و تحویل دهد اما این وعده محقق نشد لذا تاکیدم این است برای اجرایی شدن طرح مذکور جدیت بیشتری بخرج داده شود .

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در خصوص طرح یکپارچه سازی سیستم های شهرسازی و مالی نیز عنوان کرد : این طرح با 9 امضای اعضای شورا مصوب شد و درخواست ما این است که تا شهریور امسال به سرانجام برسد . چرا که از سال 92 داریم فریاد میزنیم اگر خواهان جلوگیری از فساد هستیم باید این طرح اجرا شود .

وی از همکاران خود بویژه کسانی که مبارزه با فساد را وجهه همت خود قرار دادند خواست با جدیت پیگیر اجرای این طرح باشند .

زلیکانی در خصوص ضرورت حفظ اسناد در شهرداری نیز تاکید کرد : بارها تذکر دادیم برای حفظ اسناد و تهیه بایگانی الکترونیکی چاره اندیشی شود . به نظرم برای درست شدن سیستم اداری نیز اجرای سیستم یکپارچه سازی ضروری است .

وی در رابطه با موضوع اعطای مجوز انجام معاملات به شهرداری تصریح کرد : شورای شهر باید در جریان قراردادهایی که بسته می شود قرار گیرد البته با آمدن آقای رجبی ، قراردادها به شورا ارسال می شود در صورتی که قبلاً نمی شد  حال آنکه برای تسریع در کار لازم است قراردادها در کمیسیون مربوطه بررسی شود .

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه همچنین به مسئول دفتر فنی شهرداری متذکر شد در رابطه با آسفالت معابر شهر از ظرفیت سازمان عمران استفاده شود . خصوصاً از محل اعتباری که برای بازآفرینی اخذ شد آن بخش هایی که امکان واگذاری به سازمان عمران وجود دارد واگذار شود بویژه که این سازمان برای اجرای طرح های عمرانی  اعلام آمادگی نیز نموده است .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات