اگر مصرف آب را مدیریت نکنیم با بحران کم آبی روبرو خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان؛مهندس غلامرضا رهروی، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی این شرکت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمای مرکز زنجان،گفت:با توجه به بارندگی های یکسال اخیر،یعنی از مهرماه سال گذشته تاکنون،ذخایر بعضی از سدهای استان افزایش محسوسی داشته است.

رهروی،با اشاره به اینکه سد تهم حدود 60 میلیون متر معکب آب ذخیره کرده که نسبت به سال قبل تغییری نکرده،،اظهارداشت:گلابر 78 میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به سال قبل حدود 10 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

وی، اذعان داشت:سد کینه ورس نیز امسال حدود 14 میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به سال گذشته همین موقع تغییری نداشته است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان، در خصوص سد تالوار نیز گفت:این سد تا به امروز حدود 120 میلیون مترمکعب آب در پشت مخزن خود ذخیره کرده که نسبت به سال گذشته حدود 10میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

وی تصریح کرد:اگر بخواهیم بصورت درصدی این تغییرات را ذکر کنیم،باید بگوئیم،سد تهم نسبت به سال قبل 37 درصدکاهش داشته،سد گلابر 15 درصد افزایش داشته است،سد کینه ورس نیز نسبت به سال قبل همین موقع 15 درصد کاهش را نشان میدهد.

رهروی،در مورد سد تالوار نیز گفت:این تغییرات در سد تالوار حدود 22 درصد کاهش را نسبت به سال قبل داشته است.

وی، در خصوص عدم توجه برخی کشاورزان و صاحبان صنایع در خصوص مصرف بهینه آب، اظهارداشت:اگر در مصرف آب دقت نکنیم بحران کم آبی جدی است و خیلی زود گریبان همه استان را خواهد گرفت.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان،رویکرد شرکت آب منطقه ای زنجان را در تامین آب با ثبات و پایدار برای استان،تکمیل طرحهای سدسازی دانست و گفت:با تکمیل سدهای استان تا حدی می توان از هدر رفت آبهای ورودی به استان جلوگیری کرد و با ذخیره کردن این منابع خدادادی،استان را از کم آبی نجات داد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات