وزير نيرو در آئين بهره برداري از ?? پروژه صنعت برق ...

به گزارش پايگاه خبري توانير ،   «رضا اردكانيان» روز دوشنبه در آئين بهره برداري از ?? پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران گفت:  امروز نخستين روز از آخرين سال فعاليت دولت تدبير و اميد است؛ انشاءالله در 12 مرداد سال آينده طبق برنامه و روال معمول، كار تحويل رسمي مسئوليت به منتخب بعدي ملت ايران براي اداره قوه مجريه انجام خواهد شد. اين بدان معناست كه ما يك سال سراسر اميد و توام با تدبير را در اختيار داريم كه كارنامه موفقي را هم از خود به يادگار بگذاريم و هم ريل گذاري مناسب براي فعاليت هاي دولت بعدي صورت گيرد.

وي با اشاره به اينكه در هفته چهاردهم پويش هستيم، افزود: طبق وعده اي كه با هموطنان كرديم تا پايان سال 250 پروژه بزرگ آب و برق در همه استان هاي كشور با سرمايه گذاري بالغ بر 50 هزار ميليارد تومان از منابع دولتي، داخلي و سرمايه گذاري هاي مستقيم بخش خصوصي به ثمر خواهد رسيد.
اردكانيان گفت: تاكنون و با احتساب پروژه هاي امروز، 53 پروژه با سرمايه گذاري 14 هزار و 725 ميليارد تومان افتتاح شده و 197 پروژه ديگر با سرمايه گذاري 35 هزار و 275 ميليارد تومان تا پايان سال بهره برداري مي شود.
وي خاطرنشان كرد: 200 پروژه از اين مجموع ساخت و سازي و 50 پروژه ديگر ساز و كاري اعم از اصلاح روش ها، تدوين رويه ها و كارهاي نرم افزاري است كه از يك سو تسهيل گر اجراي پروژه هاي ساخت و سازي هستند و از سوي ديگر كاهش هزينه هاي اجراي آنها، سرعت دادن به خدمات رساني و كوتاه شدن زمان ارائه خدمات، تسهيل مراجعات مردم و پايداري عرضه آب و برق مطمئن به بخش هاي مختلف كشور را به دنبال خواهد داشت.
وزير نيرو گفت: تاكنون 3 پروژه از مجموع پروژه هاي ساز و كاري افتتاح شده كه يكي از آنها سامانه بيمه مشتركان است كه از امسال بويژه در بخش خانگي، مشتركاني كه ناشي از نوسانات برق و برخي خرابي ها و اتفاق ها وسايل برقي آنها آسيب مي بيند به صورت برخط از طريق تلفن همراه مي توانند نسبت به تكميل پرونده و ادعاي خسارت اقدام كنند و شركت هاي بيمه طرف قرارداد توانير برابر ضوابط نسبت به بازپرداخت خسارات اقدام مي كنند.

تلاش وزارت نيرو براي برقراري روش جديد مديريتي در استفاده از منابع
وي ادامه داد: در سال هايي كه كشور با تحريم هاي پيچيده و هوشمند اقتصادي روبه روست و اين تحريم ها اثر قابل ملاحظه اي بر درآمدهاي نفتي گذاشته است، مجموع درآمدهاي دولت در هفت سال گذشته حدود 80 درصد در مقايسه با دولت پيشين كاهش داشته است. در وزارت نيرو، امسال كه سال جهش توليد است نهايت تلاش خود را كرديم كه از تمام لحظه هاي اين سال براي برقراري شيوه و روش جديد مديريتي و استفاده از منابع استفاده كنيم و اين پويش هدفي جز اين ندارد.
اردكانيان گفت: اصلي ترين كار ما خدمت رساني به مردم است و براي اصلي ترين منابعي كه در اختيار داريم و مهمترين آن منابع انساني است سعي كرديم در انتخاب ها سيستم شايسته گزيني را جدي تر مورد توجه قرار دهيم.
وي با اشاره به حفظ رشد اوج بار در دو سال گذشته به ميزان يك درصد اظهار داشت: از امروز يا اواسط هفته آينده سعي مي شود براي تابستان 1400 هم به اين منظور برنامه ريزي شود. حفظ اين ميزان رشد در اين سه سال متوالي قطعا" صنعت برق و مديريت عالي كشور را به اين نتيجه خواهد رساند كه مي توانيم رشد بار بيش از حدود يك درصد نداشته باشيم و در عين حال عرضه انرژي ما همان گونه كه امسال رخ داد بيشتر باشد.
اردكانيان گفت: امسال بيش از 10 درصد نسبت به سال گذشته انرژي عرضه شد كه اين ميزان براي كشاورزي 4.5 درصد و به طور متوسط 4 درصد بود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات