نشست خبری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان با اصحاب رسانه...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان؛نشست خبری مهندس اسماعیل افشاری، مدیرعامل این شرکت بهمراه معاونین و مدیران ذیربط ، با رسانه ها و خبرگزاری های استان بمناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات خلیج فارس و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، برگزارشد.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید آغاز شد و سپس مهندس افشاری ضمن تبریک آغاز دهه امامت و ولایت و عیدسعید غدیرخم به روز خبرنگار اشاره نمود و گفت: اطلاع رسانی  شفاف و صحیح در مورد فعالیت های مختلف، از جمله وظایف خطیر اصحاب رسانه است که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا این وظیفه خطیرتر و مهم تر شده است.

افشاری سازو کارها را لازمه ساخت و سازها دانست و با اشاره به رسالت و هدف پویش #هرهفته الف-ب-ایران، اظهارداشت:در کنار ساخت و سازها به ساز و کارها توجه ویژه ای شده است، چرا که امری مهم در ارتقاء راندمان ها ،افزایش بهره وری  و خدمات مشترک است و در نهایت باعث افزایش کیفیت و کمیت خدمت رسانی به مردم می گردد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان ، سازگاری با کم آبی را از نمونه های بارز سازو کارها دانست و گفت:سازگاری با کم آبی به این نکته اشاره میکند که آیا کشت محصولات پرآب طلب در مناطقی که آب شرب آنها برای حال و آینده با بحران مواجه است،قابل توجیه است.

وی افزود، در هفته های آینده ، شاهد افتتاح پروژه های ساز و کارها هستیم و امسال 250 پروژه با سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومانی در کشور به بهر ه برداری خواهد رسید و هدف وزارت نیروهمانند بخش ساخت و سازها، با همکاری و هم افزایی بیشتر و با توجه به تجارب گذشته این است که بخش ساز و کارها را نیز تقویت کند و این امر با تعامل بخش های مختلف بخصوص شما خبرنگاران و وقایع نگاران میسر خواهد بود.

مهندس افشاری با اشاره به لزوم مصرف درست آب از سوی افراد مختلف به ویژه کشاورزان بیان کرد: در صورت عدم رعایت این نکات به زودی در استان با بحران کم آبی مواجه خواهیم بود .

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان ، بارندگی‌های استان را از مهرماه سال گذشته تاکنون مطلوب شمرد و اظهار داشت:حجم آب پشت سد تهم 60 میلیون متر مکعب است و با توجه به برداشت انجام شده از این سد ، حجم آن نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است .

وی از افزایش 10 میلیون مترمکعبی آب سد گلابر خبر داد و افزود: این سد در حال حاضر 78 میلیون مترمکعب آب دارد .

افشاری با اشاره به ثبات 14 میلیون مترمکعبی آب سد کینه ورس گفت: سد تالوار نیز 120 میلیون مترمکعب آب در پشت مخزن خود دارد که نسبت به سال گذشته حدود 10 میلیون مترمکعب کاهش داشته است .

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان افزود: براساس درصد، سد تهم 37 درصد کاهش، سد گلابر 15 درصد افزایش و سد کینه‌ورس 15 درصد کاهش و سد تالوار 22 درصد کاهش داشته است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رویکرد شرکت آب منطقه‌ای تامین آب باثبات و پایدار برای استان از طریق تکمیل طرح‌های سدسازی است، افزود: با تکمیل سدهای مراش ،مشمپا و بلوبین در استان تا حدی می‌توان از هدر رفت آبهای سطحی ورودی به استان جلوگیری کرد و برای نسلهای آینده زیربنای پیشرفت را فراهم نمود و با اشاره به پیگیری اعتبارات سدهای استان زنجان، اضافه کرد: در صورت راه اندازی طرح‌های سدسازی امکان وابستگی در حوزه آب شرب به 50 درصد و صنعت به 60 درصد کاهش می یابد .

مهندس افشاری، با اشاره به مدیریت استفاده از آبهای زیرزمینی، ادامه داد: استان دارای 15پروژه شاخص دارای اهمیت اساسی در حوزه آب است .

وی، با بیان اینکه حدود 300 میلیارد تومان به پیمانکاران سدها بدهکار هستیم، یادآور شد: سد تهم 50 درصد آب شرب زنجان را تامین می کندو سد تالوار یک سد منطقه ای مشترک بین سه استان است ، تصریح کرد: آب شرب همدان از آب سد تالوار است و آب شرب شهرستان خدابنده نیز از این سد تامین خواهد شد .

افشاری، با اشاره به فاقد پروانه بودن بالغ بر 5 هزار حلقه چاه در استان از مجموع 15هزار و 500 حلقه منابع مجاز آبی ، تاکید کرد: حدود 350 حلقه چاه با حکم فضایی در سال‌جاری مسدود می شود .

دبیر شورای حفاظت منابع آب استان ،با اشاره به اینکه انسداد چاه های غیر مجاز بر خلاف تصور عمومی به نفع جامعه است، بیان کرد: این اقدام می تواند تاثیر مثبت میان مدت برای وضعیت سفره های زیرزمینی داشته باشد و برای این منظور 20 اکیپ گشت و بازرسی بصورت مستمر برای برخورد با چاه های غیر مجاز در سطح استان فعالیت دارند.

در پایان این مراسم، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان به رسم یادبود از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان با اهدای لوح تقدیر و سپاس، قدردانی نمود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات