جلوگیری از تخلیه سالیانه بیش از سه هزار متر مکعب آب در شهرستان...

مدیر امور منابع آب دماوند از شناسایی ۳۵ حلقه چاه غیر مجاز و انسداد چهار حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این خبراظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته چهار حلقه چاه غیر مجاز به عمق ۱۷۴ متر پر و مسدود شد که با انجام این عملیات از تخلیه سالیانه سه هزار و ۵۳۵ مترمکعب آب جلوگیری به عمل آمد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با آگاهی و پیگیری مامورین منطقه، ۳۵ حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی گردید که در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده و تعیین تکلیف آنها اقدام خواهد شد.

عباسی با بیان اینکه انسداد چاه‌های غیرمجاز نقش موثری در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیر زمینی دارد، تصریح کرد: شناسایی و برخورد با چاه های غیر مجاز از وظایف ذاتی و قانونی این امور به شمار می رود و در طرح احیاء و تعادل‌ بخشی منابع آب‌های زیرزمینی باید وضعیت بحرانی منابع آبی را با بهبود مصرف آب در بخش های اساسی از جمله کشاورزی که مهمترین و پر مصرف ترین می باشد کنترل کرد.

مدیر امور آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تعرض به انفال عمومی و تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات