تعامل شهرداری‌ها با مهندسین ناظر موجب کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز می شود

تعامل شهرداری‌ها با مهندسین ناظر موجب کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز می شود


رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان می گوید: ارائه خدمات مهندسین طراح، ناظر و مجری باعث ایجاد ارزش‌افزوده برای هر پروژه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان، نشست مشترک رئیس و نایب‌رئیس سازمان استان با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار الیگودرز در صحن این شورا با حضور مسئول دفتر نمایندگی شهرستان، جمعی از مهندسین و مسئولین شهرسازی و کارشناسان شهرداری برگزار شد.

مهندس ماهرو بختیاری در این جلسه بابیان اینکه انتظار داریم در ارائه کلیه خدمات مهندسی یک تعامل همه‌جانبه بین شهرداری و دفتر نمایندگی نظام‌مهندسی ساختمان را شاهد باشیم, افزود: سازمان استان و دفتر نمایندگی آمادگی هرگونه تعامل و همکاری با مجموعه شهرداری الیگودرز را دارد.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان در ادامه با اشاره به آمار پایین ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شهرستان الیگودرز نسبت به‌کل استان، گفت: اقدامات شهرداری الیگودرز برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز شایسته تقدیر است و این مهم جز با همکاری و تعامل شهرداری‌ها با مهندسین ناظر انجام‌پذیر نخواهد بود.

وی اظهارداشت: با توجه به تکالیف قانونی مربوطه، مهندسان ناظر مکلف‌اند بر عملیات اجرایی ساختمانی که تحت نظارت آن‌ها احداث می‌گردد، از لحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها و محاسبات فنی ضمیمه آن نظارت کرده و مطابقت عملیات اجرایی ساختمان را با مدارک فوق گواهی و در صورت وقوع تخلف ساختمانی، گزارشات مربوطه را به‌موقع به شهرداری اعلام کنند. در این مرحله ما انتظار داریم وفق ماده ۲۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مراجع صدور پروانه، تا زمان رفع تخلف از ادامه کار جلوگیری کنند.

در این نشست مهندس میرزایی رئیس شورای شهر الیگودرز ضمن اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای احیای بافت‌های فرسوده شهرستان، گفت: انتظار داریم سازمان نظام‌مهندسی همانند شهرداری برای رونق ساخت‌وساز در این‌گونه از بافت‌های شهری تسهیلات و تخفیفات ویژه‌ای را در نظر بگیرد.

در ادامه مهندس اکبری شهردار الیگودرز با استقبال از برگزاری چنین جلساتی برای ارتقای کیفیت ساخت‌وسازهای شهرستان از هرگونه همکاری با مجموعه نظام‌مهندسی ساختمان در مجموعه شهرداری اعلام آمادگی کرد.

در پایان این جلسه مهندس بارانی نایب‌رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان با اشاره به ظرفیت‌های سازمان نظام‌مهندسی و حضور اعضا سازمان در نهادی مختلف ازجمله شورای اسلامی شهر و شهرداری‌ها خواستار تعامل بیشتر و پای‌کار بودن همکاران برای پیشبرد اهداف و ارتقای کیفت ساخت‌وسازهای شهرستان شد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات