در دیدار رییس، هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر با شهردار رشت دکتر رمضانپور: انجام امور عمرانی و اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی

در دیدار رییس، هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر با شهردار رشت دکتر رمضانپور: انجام امور عمرانی و اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی

در دیدار رییس، هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر با شهردار رشت دکتر رمضانپور: انجام امور عمرانی و اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت دوشنبه 20 مرداد دیدار رییس، هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی با شهردار رشت برگزار گردید.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه اولویت هیئت رییسه جدید شورای شهر رشت کار در سایه پرهیز از پرداختن به حواشی و تمرکز بر انجام امور می باشد بر لزوم ایجاد تعامل بین شورای شهر و شهرداری تاکید کرد.
دکتر احمد رمضانپور افزود:در یک سال باقیمانده از عمر شورای پنجم مدیریت شهری در قالب یک پیکر واحد باید همه تلاش خود را در راستای جلب رضایت شهروندان از طریق ارائه خدمت قرار دهد افزود:ترکیب روسای کمیسیون ها و برنامه ها و اولویتهای مدنظر موجود که بر پایه نظرات کارشناسی می باشد نوید روزهای خوب برای مدیریت شهری میدهد که در این مسیر شهردار محترم باید با آغوش باز در کنار نمایندگان مردم به رفع موانع موجود یاری دهد.
وی همدلی و پرداختن به مطالبات مردمی علی الخصوص اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی را لازمه ایجاد اعتماد عمومی نسبت به مدیریت شهری دانست و بر تکریم ارباب رجوع در مجموعه شهرداری از سوی مدیران و پرسنل شهرداری تاکید کرد.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با ذکر این مطلب که ترکیب سال آخر هیئت رییسه و کمیسیون ها غیرقابل پیش بینی بود و این تغییر پذیری خصلت فضای سیاسی و مدیریت شهری می باشد افزود: شهردار شهری با انباشت مطالبات رشت باید تمرکز خود را بر مسایل کلیدی و محوری قرار دهد و با تلاش مضاعف و پرهیز از پرداختن به جزییات و حواشی، وارد فضاسازی افراد مغرض نگردد و استقلال عمل را سرلوحه خود قرار دهد.
سیدامیرحسین علوی ادامه داد منتخبین مردم در شورای شهر به دنبال سالم سازی در محیط شورا و شهرداری می باشند و اگر انتقاد و پیگیری صورت می گیرد تنها جهت رفع مشکلات موجود است و هیچ کینه و مسئله شخصی در بین نیست چرا که متاسفانه در چند سال اخیر به دلایل مختلف و عدم نظارت های مورد نیاز شاهد بروز و وجود فساد در برخی از لایه های شهرداری هستیم که این امر به هیچ وجه قابل قبول نبوده و رفع این معضل مستلزم همراهی و همدلی اعضای شورا و شهردار به عنوان راس مدیریت شهری می باشد.
وی ادامه داد صلابت مدیریت شهری در گرو اعتماد شهروندان می باشد و کسب این اعتماد نیز مستلزم تکریم و خدمت به شهروندان و مبارزه با فساد است.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری ادامه داد با شرایط موجود و اشتیاق هیئت رییسه و روسای کمیسیون های تخصصی زمینه برای یک سال کاری پرتلاش مهیاست و این بهترین فرصت برای شهردار محترم است که با حمایت اعضای شورا پیگیری های لازم را انجام دهد.

رییس کمیسیون بهداشت نیز با بیان این موضوع که پیگیری بخش عمده ای از امور نیازمند ایجاد تعامل بیش از پیش بین کمیسیون های تخصصی و شهردار رشت می باشد خواستار تعیین یک زمان مشخص و برگزاری جلسات مستمر فی مابین و پاسخگویی مستقیم شهردار به ابهامات اعضای شورا شد.
دکتر بهراد ذاکری بکارگیری تکنولوژی روز دنیا در پروژه ها را در راستای ارتقای کیفی سازی طرح های عمرانی اولویتی برای مدیریت شهری دانست و ادامه داد شفافیت باید سرلوحه همه امور قرار گیرد و انتخاب مشاورین طرح ها و پروژه ها با مشورت و صلاحدید کمیسیون های تخصصی صورت گیرد.

رییس کمیسیون ترافیک شورای اسلامی شهر نیز با تایید سخنان ریاست شورا سال پیش رو را سال کار و ارائه خدمات به شهروندان دانست و با تاکید بر لزوم حفظ همدلی خواستار برگزاری جلسات مستمر و ارائه گزارش عملکرد کمیسیون ها و شهردار گردید.
اسماعیل حاجی پور افزود در سال آخر شورای شهر هیچ توجیهی برای عدم اتمام پروژه های نیمه  کاره وجود ندارد خواستار تمرکز بر این مهم گردید.

محمدحسن علیپور نیز با قدردانی از زحمات یک سال اخیر شهردار و اعضای شورا اقداماتی همچون ساماندهی سراوان را جزو دست آوردهای شورای پنجم دانست و از تلاش شهردار در این‌حوزه تقدیر کرد و افزود: مدیران شهرداری باید با پرهیز از جدال و حاشیه سازی زیر نظر شهردار به انجام امور بپردازند و در این راستا اعضای شورا باید با تمام توان از شهردار حمایت کنند تا حوزه استقلال عمل شهردار به حداکثر ممکن رسیده و دخالت های بیرونی از میان برود.


لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

  منبع خبر

  شورای شهر رشت

  شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

   نظرات