رفع تصرف بخشی از اراضی بستر نهر علی خراط

مدیر امور منابع آب ورامین از افزایش ظرفیت نهر طبیعی علی خراط از طریق رفع تصرف ۵۱۳ متر مربع از اراضی بستر این نهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: طبق گزارش واحد آب های سطحی هنگام بازدید از منطقه پیشوا مشخص گردید، شخصی مبادرت به دیوارکشی یک باغ و ساخت و ساز در داخل بستر نهر طبیعی علی خراط نموده که این اقدامات باعث انسداد و کاهش ظرفیت آبگذری نهر مذکور شده بود.

وی با اشاره به اینکه با این اقدام  ۵۱۳ متر مربع از بستر نهر طبیعی علی خراط در محدوده موصوف رفع تصرف شد،گفت: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف جهت رفع تخلف ابلاغ شد اما به دلیل بی توجهی و استنکاف فرد خاطی به اخطارها، با کسب دستور قضایی و در حضور نیروی انتظامی منطقه نسبت به تخریب بنای غیر مجاز و برخورد قاطع با وی اقدام  گردید.

داوودی در ادامه یادآور شد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور آب ورامین در پایان خاطر نشان کرد: رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آن ها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلاب های احتمالی فراهم باشد، لذا امور منابع آب شهرستان ورامین با توجه به وظیفه خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات