اخذ ۸ فقره سند مالکیت برای بستر رودخانه طغان

سرپرست امور منابع آب پاکدشت گفت: با اخذ ۸ فقره سند مالکیت بستر رودخانه طغان حدود ۳۰ هکتار از بستر این رودخانه آزاد سازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام خبر فوق افزود: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه طغان در محدوده روستای خسرو، به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک پاکدشت، ۸ فقره سند مالکیت  صادر شد که به آزاد سازی مساحتی بالغ بر ۳۰ هکتار از اراضی بستر این رودخانه انجامید.

وی با تاکید بر اینکه با این سند از هرگونه سوءاستفاده جلوگیری خواهد شد، افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور آب پاکدشت مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای مابقی بستر رودخانه های واقع در شهرستان پاکدشت  در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مصطفی پور در ادامه افزود: با اخذ سند مالکیت هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

سرپرست امور منابع آب پاکدشت در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام های لازم را از امور منابع آب پاکدشت اخذ کنند تا در آینده دچار هیچ گونه ضرر و زیان نشوند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات