پنج هزار متر مربع از بستر رودخانه کرج در بخش احمد آباد مستوفی رفع...

مدیر امور منابع آب اسلامشهر از رفع تصرف حدود پنج هزار متر مربع از بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "امیر سالار خلجی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش کارشناسان فنی، حقوقی و همچنین اکیپ های گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب اسلامشهر و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی و همکاری و هماهنگی شهرداری احمد آباد مستوفی مساحتی به میزان پنج هزار متر مربع از بستر رودخانه کرج در بخش احمد آباد مستوفی رفع تصرف شد .

وی در ادامه افزود: این عملیات شامل چهار مورد تخریب از قبیل دیوارکشی، حصار کشی و  خاکریزی و اتاقک در ساحل چپ بستر رودخانه کرج بوده که پس از شناسایی و ابلاغ چندین فقره اخطاریه به متخلفان و در نهایت  با اخذ دستور قضایی، رفع تصرف و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید که با انجام این عملیات پنج هزار متر مربع از بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور رفع تصرف گردید .

خلجیبا تاکید بر اینکه افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما باید پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب اسلامشهر اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند . تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: این امور حسب وظیفه و در جایگاه حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات