تقدیر از فعالان زیست محیطی استان مرکزی

تقدیر از فعالان زیست محیطی استان مرکزی

تقدیر از فعالان زیست محیطی استان مرکزی

استاندار استان مرکزی به مناسبت روز و هفته ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی از فعالین حوزه محیط زیست تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در  این نشست  که با حضور استاندار و معاونین، مدیران‌ کل و مسئولین مربوطه ، مدیران عامل سمن ها در حوزه های مختلف استان در سالن همایش ها استانداری با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی برگزار شد ، ازفعالین  زیست محیطی استان تقدیر شد.

رضا میرزائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تقویت و تعامل دوسویه میان دولت و سازمان های مردم نهاد را یک راه مهم برای توسعه و تقویت سرمایه اجتماعی دانست و اظهار داشت: سمن‌ها با تکیه بر توانمندی‌های مردمی بازوان قدرتمند دولت در اجرای طرح‌های محیط زیستی به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه  در حال حاضر ۴۲۶ تشکل در حوزه های مختلف در استان مرکزی ثبت شده است که ۶درصد آن را تشکل های زیست محیطی تشکیل میدهند  تاکید کرد امروزه بیش از گذشته به مشارکت سمن‌ها برای حل مشکلات محیط زیست نیازمند هستیم و باید زیرساخت‌های مناسب برای گسترش مشارکت‌های مردمی در این زمینه فراهم شود.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی  با اشاره به اینکه سمن‌ها پل ارتباطی بین دولت و عموم مردم هستند، اظهار کرد: مطالبه‌گری سمن‌ها در حوزه محیط زیست امروز به یک فرهنگ تبدیل شده و از سمن‌ها می‌خواهم مطالبه گری را با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در همه ابعاد تقویت کنند.

نماینده تشکل های زیست محیطی استان نیز دراین نشست ضمن تشکراز پیگیریهای  ثمر بخش استاندارمرکزی و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جهت اجرایی شدن کنترل مازوت نیروگاه شازند و راه اندازی ۵ ایستگاه پایش آلودگی هوا این اقدامات را گامی موثر در راستای کاهش آلودگی هوای استان دانست.

در ادامه این نشست تعدادی از فعالان اجتماعی و نماینده سمن ها نظرات و مشکلات خود را بیان کردند و از ۱۴ تشکل به نمایندگی سمن های استان مرکزی تجلیل شد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات