نشست با کشاورزان و بهره برداران روستاهای مشمپا،حصارو نوروزآباد...

بمناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر،دکتر مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بهمراه مهندس اسماعیل افشاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان و برخی مدیران استانی و شهرستانی در نشستی با کشاورزان و بهره برداران بهره برداران روستاهای مشمپا،حصارو نوروزآباد شهرستان زنجان به مسائل و مشکلات آنان در حوزه های مختلف بخصوص تامین آب شرب و بهداشت رسیدگی کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،در این نشست مهندس افشاری با تاکید براینکه ماموریت اصلی و مهم شرکت آب منطقه ای زنجان تامین آب شرب مطمئن و پایدار برای استان است، تصریح کرد:برای منطقه مشمپا باید مطالعه دقیقی بر روی  رودخانه قلعه چای  صورت پذیرد واین موضوع را بایستی در سیمای منابع آب استان نیز لحاظ کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان، سد مشمپا را نیز از منابع مهم تامین آب شرب زنجان و ۲۱۹ روستای این شهرستان به میزان حدود ۳۲.۵ میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: از مسئولین استانی انتظار داریم در راستای اتمام پروژه مهم سد مشمپا که بدهی قابل توجهی به پیمانکار آن یعنی شرکت سپاسد دارد، شرکت آب منطقه ای زنجان را یاری کنند تا این پروژه مهم شمالغرب استان و کشور به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان، ضمن استماع مشکلات روستائیان در خصوص مسیر رودخانه قزل اوزن حد فاصل روستای حصار و شکورچی ، اظهارداشت:متاسفانه برخی از این مشکلات بدلیل تصرفات غیرقانونی حریم و بستر رودخانه بزرگ قزل اوزن است که از سالیان گذشته کشاورزان و بهره برداران بومی منطقه بصورت سنتی از این طریق ارتزاق می کنند و برخی دیگر در صورت تامین اعتبار لازم و ورود به موقع به موضوع می توان آنرا به سرانجام رساند.

در ادامه،دکتر طاهری ضمن قدردانی از مسئولین ادارات و سازمانهای دولتی استان که در این نشست حضور پیدا کردند،اظهارکرد: سد مشمپا در حال حاضر با مشکل اعتباری مواجه بوده و این مشکل به جد پیگیری می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم  در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اخیرا بازدیدی با حضور امام جمعه و استاندار زنجان از این سد داشتیم و از نزدیک مشکلات این سد را مورد بررسی قرار دادیم.

وی افزود:دکتر اردکانیان، وزیر نیرو نیز اهمیت موضوع را واقف است و قول مساعد داده تا در تسریع عملیات اجرایی و تکمیل سد مشمپا نگاه ویژه ای به استان زنجان داشته باشد.

طاهری،ضمن بازدید از حاشیه و حریم وبستر رودخانه قزل اوزن، بر پیگیری رفع نواقص و تکمیل عملیات ساماندهی حاشیه رودخانه قزل اوزن تاکید کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات