جلوگیری از برداشت سالیانه بیش از ۱۷۷ هزار مترمکعب آب

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی هفته گذشته با انسداد ۹ حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از ۱۷۷ هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش همکاران این امور و با اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته ۹ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۲۷۳ متر و با دبی ۹ لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی ۲ مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آبهای زیرزمینی یک مورد توقیف دستگاه حفاری غیرمجاز و ۵ مورد چاه غیرمجاز شناسایی و متعاقبا اخطاریه آن نیز صادر گردید. همچنین با پیگیری های واحد آبهای زیرزمینی نسبت به نصب ۳ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات