انسداد ۴ حلقه چاه غیرمجاز

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته با انسداد ۴ حلقه چاه غیر مجاز از خروج ۳۹.۴۲ هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت با اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته، ۴ حلقه چاه غیرمجاز با مجموع عمق ۱۰۸ متر و دبی ۲ لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس  پر و مسدود شد.

حبیبی با اشاره بر اینکه این عملیات در راستای عمل به قانون صیانت از منابع آب های سطحی و زیر زمینی این امور انجام گرفت اظهار کرد: طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی۱۱مورد چاه غیرمجاز شناسایی شد که صدور اخطاریه و انسداد آن ها نیز در دست اقدام قرار گرفت؛ همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۳ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

وی ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ حسب وظیفه خود بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات