انسداد ۱۳ حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری در ورامین

مدیر امور منابع آب شهرستان ورامین گفت: طی هفته گذشته تعداد ۱۳ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شد که با این کار از هدر رفت بیش از ۲۳۹ هزار متر مکعب آب در سال جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام خبر فوق اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی، ۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق ۵۰۵ متر  و دبی ۱۴.۷ لیتر در ثانیه پر و مسدود گردید که با انجام این عملیات از تخلیه سالیانه ۲۳۹.۶۲ هزار متر مکعب جلوگیری به عمل خواهد آمد.

داودی با اشاره بر اینکه این عملیات در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی انجام شد، افزود: همچنین طی هفته گذشته، با پیگیری های صورت گرفته از اضافه برداشت یک حلقه چاه جلوگیری شد که این اقدام موجب صرفه جویی ۳۹.۶ هزار متر مکعب آب گردید.

مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه سه مورد کنتور هوشمند نیز بر روی چاه های پروانه دار نصب شد، عنوان کرد: برخورد با متجاوزین به اموال عمومی و شناسایی چاه های غیرمجاز از وظایف مهم این امور می باشد و طی هفته اخیر ۱۱ مورد اخطاریه صادر و به متخلفین ابلاغ گردید.

داودی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، امور منابع آب شهرستان ورامین از هیچ کوششی در جهت صیانت از این منابع ارزشمند دریغ نمی کند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات