جلوگیری از برداشت بیش از ۵۹ هزار مترمکعب آب در تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی هفته گذشته با انسداد ۳ حلقه چاه غیر مجاز از خروج ۵۹.۱۳ هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام خبر فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت با اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  ۳ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۵۹ متر و با دبی ۳  لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.

وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی و امور آب تهران بزرگ برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی اظهار کرد: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی و با تلاش گروه های گشت و بازرسی منطقه طی این مدت، در بخش آبهای زیرزمینی۹ مورد چاه غیرمجاز شناسایی شد که متعاقبا اخطاریه آن صادر و مراحل انسداد آن ها در دست کار قرار گرفت.

حبیبی در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان با تاکید بر اینکه در طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب‌های زیرزمینی باید وضعیت بحرانی منابع آبی را با بهبود مصرف آب در بخش های اساسی از جمله کشاورزی که مهمترین و پر مصرف ترین می باشد، کنترل کرد خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات