برگزاری ۵۵۵ مراسم مذهبی در مناطق سیزده گانه مشهد

برگزاری ۵۵۵ مراسم مذهبی در مناطق سیزده گانه مشهد

برگزاری ۵۵۵ مراسم مذهبی در مناطق سیزده گانه مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا دانایی به مشارکت حداکثری مناطق و تشکل‌ ها در برپایی مراسم ‌های فرهنگی و مذهبی در دو دهه اول ماه محرم اشاره کرد و اظهار کرد: باتوجه به شرایط ویژه ‌ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور حاکم شده، برنامه‌ های مذهبی ایام محرم با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی ضمن حضور هیات های مذهبی، تشکل‌ها و انجمن‌های مردم‌ نهاد و خیرین در سطح مناطق با مشارکت و حمایت این معاونت برگزار شده است.
وی افزود: بیش از ۵۵۵ برنامه در مناطق ۱۳گانه با رعایت نکات بهداشتی، پایش پزشکی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد و به ترتیب مناطق دو، هشت، ۹ و یک بیشترین تعداد برنامه را در این ایام برگزار کرده اند.
سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌ های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: هدفمندبودن نذورات در جهت تامین لوازم بهداشتی برای مردم کم بضاعت، ساکنان مناطق کم برخوردار و تهیه وسایل مورد نیاز کادر درمانی از جمله اقداماتی بود که در دهه ‌های اول ماه محرم به صورت خودجوش در مناطق انجام شد.
دانایی خاطرنشان کرد: تهیه و توزیع مواد غذایی خشک، توجیه و تفهیم مسئولین و اعضای هیات امنای مساجد و حسینیه‌ ها نسبت به اجرای کامل دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا، برگزاری مراسم‌ ها در فضای باز و پویش «باهم می مانیم» از جمله رویدادهایی است که در این ایام محقق شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات