بازار خرید و فروش وام مسکن

بازار خرید و فروش وام مسکن

http://www.bananews.ir/بررسی‌ها در بازار نشان از افزایش ناچیز قیمت خرید و فروش وام مسکن و ثبات قیمت اوراق نسبت به ماه گذشته دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مراکز مشاوره وام مسکن تسهیلات۲۰ میلیون تومانی را با قیمتی حدود دو میلیون و ۴۰۰ تا دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

به علاوه دارندگان این نوع وام مسکن می‌توانند وام خود را با قیمتی حدود دو میلیون و ۱۰۰ به فروش برسانند.

بر این اساس، تسهیلات ۱۸ میلیون تومانی خرید مسکن که تا چندی پیش پرطرفدارترین تسهیلات خرید مسکن بود و اکنون جای خود را به تسهیلات ۲۰ میلیونی داده است این روزها با قیمتی حدود دو میلیون و ۵۰ هزار تومان در بازار غیرقانونی به فروش می‌رسد.

در صورتی که مراکز فروش، اقدام به تهیه گواهی ضمانت کنند قیمت وام از ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

همچنین دارندگان وام ۱۸ میلیون تومانی می‌توانند وام خود را در صورت عدم ارائه گواهی ضمانت با قیمتی معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش برسانند و در صورت ارائه گواهی ضمانت قیمت ۲۰۰ هزار تومان بالاتر می‌رود.

، هر یک میلیون اوراق امتیاز تسهیلات مسکن در بورس با قیمتی حدود ۱۵۵ هزار تومان و در بازار آزاد حدود ۱۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

این اوراق به تدریج جای تسهیلات برای کسانی که قصد خرید وام مسکن از بازار آزاد را دارند، می‌گیرد، زیرا مطمئن‌تر است و با خرید آن، خانه به اسم خریدار می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، همچنان تنوع تسهیلات خرید مسکن در بازار زیاد و سقف تسهیلات موجود در بازار افزایش یافته است و به‌نظر می‌رسد به دلیل ناکافی بودن تسهیلات ۱۸ میلیون تومانی خرید مسکن، استقبال از این تسهیلات مناسب باشد. البته کارمزدی که توسط مراکز مشاوره دریافت می‌شود و همچنین سود این تسهیلات، بسیار بالا است.

بر این اساس، متقاضیان خرید تسهیلات و همچنین تهیه گواهی ضمانت باید بسیار مراقب باشند تا توسط سودجویان مورد سوءاستفاده قرار نگیرند چراکه طی هفته‌های اخیر شنیده شده که برخی از این مراکز اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

 

 

    نظرات