سیل تایلند و ۲۸ میلیارد دلار خسارت

سیل تایلند و ۲۸ میلیارد دلار خسارت

http://www.bananews.ir/دولت تایلند از کشته شدن ۵۶۴ نفر در جریان بدترین سیل ۵۰ سال اخیر این کشور خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از شینهوا، آخرین آمار تلفات و خسارات سیل ناشی از بارانهای موسمی در تایلند اعلام شد. بنا بر اعلام دولت تایلند سیلی که از سه ماه گذشته در مناطق مختلف این کشور جاری شده تا کنون جان ۵۶۴ نفر را گرفته و بیش از یک میلیون نفر را بی خانمان کرده است.

این سیل که در حال حاضر در ۲۰ استان واقع در شمال و مرکز تایلند جریان دارد، میلیاردها دلار خسارت وارد کرده و بیش از همه زندگی را در بانکوک پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این کشور مختل کرده است.

این در حالی است که زندگی در ۴۴ استان تایلند پس از پشت سر گذاشتن سیل خانمان برانداز، در حال بازگشت به حالت عادی است. بنا بر این گزارش بیش از ۵٫۵ میلیون نفر از این سیل زیان دیده اند. سیل در بانکوک نیز زندگی مردم ۲۷ محله در ۱۳ منطقه این شهر را فلج کرده است.

در همین حال تعطیلی هزاران کارخانه در سراسر کشور و نبود مواد اولیه برای آغاز به کار آنها، حدود یک میلیون تایلندی را در معرض بیکاری قرار داده است.

کارشناسان میزان خسارات مالی وارد شده به اقتصاد تایلند در اثر این سیل را که بدترین حادثه ۵۰ سال اخیر در این کشور به شمار می رود بین ۲۳ تا ۲۸ میلیارد دلار برآورد می کنند.

 

    نظرات