آغاز عملیات ساخت اولین واحد صنعتی تولید قطعات بتن‌ در سبزوار

آغاز عملیات ساخت اولین واحد صنعتی تولید قطعات بتن‌ در سبزوار

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی از آغاز عملیات ساخت اولین واحد صنعتی تولید قطعات بتن‌های سبک و مقاوم کشور در شهرستان سبزوار خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، علی سلیمانی گفت: این واحد صنعتی با ساخت بلوک‌های بتنی سبک و مقاوم طی دو سال با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار به طور مستقیم برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

وی محصولات تولیدی این کارخانه را در تولید صنعتی ساختمان مهم ارزیابی کرد و افزود: تاکنون کارخانه‌ای از این دست در ایران شکل نگرفته و محصولات آن نیز از خارج کشور وارد می‌شود که با افتتاح آن تحول بزرگی در ساختمان سازی صنعتی صورت می‌گیرد.

وی از خرید ماشین‌آلات این طرح از کشور آلمان خبر داد و اظهارکرد: درصدد هستیم این طرح را در مدت زمان دو سال به اتمام برسانیم که در این مهم خواستار ادامه مساعدت‌های خوب دستگاه‌های اجرایی هستیم.

سلیمانی با بیان این که بسیاری از کارهای زیر بنایی این طرح در ۶ ماه گذشته صورت گرفته است، از افتتاح این طرح در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی یادآور شد: در گذشته مردم و مسوولان سبزوار بابت ضعف صنعت در شهرستان گلایه داشتند که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در سه سال اخیر شاهد ارتقای بخش صنعت در شهرستان هستیم.

وی به جذب بالای تسهیلات در نظر گرفته شده از محل شرکت شهرک‌های صنعتی استان توسط سرمایه‌گذاران سبزواری اشاره کرد و گفت: امسال ۴۰ درصد تسهیلات استان در این حوزه به صنعتگران سبزواری اختصاص یافت.

سلیمانی با اشاره به این که هیچ گونه سقفی برای توسعه شهرک‌های صنعتی سبزوار وجود ندارد، ادامه داد: شهرک صنعتی شماره دو سبزوار در حال حاضر دارای ۱۲۰هکتار مساحت است که با استقبال خوب سرمایه‌گذاران از این شهرک قابلیت افزایش به ۳۰۰ هکتار را نیز دارد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: قطعا احداث این کارخانه بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های دیگر در بخش‌های مختلف در سبزوار خواهد بود.

وی از پیگیری‌های جدی در رابطه با ایجاد چند واحد بزرگ صنعتی در این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: به زودی کلنگ چند واحد صنعتی و پتروشیمی در شهرستان سبزوار زده خواهد شد.

وی خاطر‌نشان کرد: در حوزه تسهیلات شهرک‌های صنعتی در سبزوار به سرمایه‌گذارانی که کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان تقاضای تسهیلات برای واحدهای کوچک دارند کمک خواهد شد.

 

 

    نظرات