سردار آقازاده در دیدار با آتش نشانان: آتش نشانان رزمندگان خط مقدم ایمنی شهر هستند/آتش نشانی رشت

سردار آقازاده در دیدار با آتش نشانان: آتش نشانان رزمندگان خط مقدم ایمنی شهر هستند/آتش نشانی رشت

سردار آقازاده در دیدار با آتش نشانان: آتش نشانان رزمندگان خط مقدم ایمنی شهر هستند

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، صبح امروز 5 مهر 99 سید علی آقازاده نماینده منتخب شهرستان رشت و هئیت همراه با حضور در ساختمان مرکزی سازمان آتش نشانی رشت واقع در میدان رازی و ایستگاه 5 آتش نشانی با تنی چند از مدیران و آتش نشانان دیدار و گفتگو داشت.

نماینده منتخب مردم شریف رشت در این دیدار که به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی بوده ضمن خطاب آتش نشانان به رزمندگان خط مقدم ایمنی شهر، گفت: از دیدار شما آتش نشانان بسیار خوشحال و خرسند هستم چرا که باعث ایجاد امنیت روانی شهروندان هستید که در شرایط خطر شما را بعنوان نجاتگر  در کنار خود می بینند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه اخبار خوبی مبنی بر رضایت مندی شهروندان از عملکرد شما آتش نشانان به گوش میرسد، ادامه داد: بعنوان یک شهروند مفتخرم و به خود می بالم که در کنار آتش نشانانی جوان، موفق، پابه کار، ورزشکار و... حضور دارم که بسیار دارای قابلیت های موثر هستید.

سید علی آقازاده با اشاره به اینکه یک آتش نشان زمانی می تواند در قبال شهر خود موثر واقع شود که دارای تخصص، دانش و تعهد باشد، ادامه داد: امروزه جامعه شهرنشینی و نیز گسترش بیش از پیش فضای شهری و تراکم موجود مسئولیت را بر دوش آتش نشانان سنگین تر می نماید که ما نیز در جهت رفع موانع در کنارتان هستیم.

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت  ضمن خوش آمد گویی به توضیح مختصر و جامعی از عملیات های آتش نشانان در 6 ماهه نخست سال 99 پرداخت و گفت: از میان دو هزار و 761 مورد عملیات حریق، حادثه و خدمات ایمنی یک هزار و 512 مورد آن مربوط به آتش سوزی بوده که سهم آتش سوزی منزل مسکونی 354 مورد بوده است.

با تمام توان و جدیت پای کار هستیم چرا که همیشه خودمان را در جایگاه یک شهروند خواهیم دید

وی ضمن اشاره به این مهم که در همه زمان ها خودمان را در جایگاه یک شهروند می بینیم، ادامه داد: درست است که با توجه به گسترش شهر و تنوع در حوادث دچار کمبودهایی هستیم ولی این امرگام هایمان را به سمت خدمت به شهر سست نخواهد کرد .

با 10 خط 125 و دو خط ثابت در خدمت شهر و شهروندان هستیم

مومنی با  تاکید بر اینکه مرکز کنترل 125 آتش نشانی رشت بهمراه 10 خط 125 و 2 خط ثابت در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی تماس شهروندان است، ادامه داد: میانگین تماس های شهروندان در هر روز از شبانه روز  بطور میانگین بالغ بر 630 مورد است که در مواقع بحران و یا رخداد مکرر حوادث در برخی از روزها این تماس ها به5/1، دو یا سه برابر نیز خواهد رسید.

رییس سازمان آتش نشانی رشت در ادامه توضیحات به 72 خودروی سازمان آتش نشانی که 52 خودروی آن عملیاتی است ادامه داد: با توجه به جذب منابع مالی در سالهای گذشته میانگین عمر خودروهای سازمان از 20 به 14 سال رسیده ولی همچنان خودروهایی با 25 سال سن در حال کار هستند که به همت شبانه روزی تیم فنی خودرویی آتش نشانان تمامی امورات مرتبط با اصلاح، تعمیر و... توسط این تیم از آتش نشانان انجام می پذیرد.

وی در پایان به 11 درصد از عملیات های آتش نشانان که در خارج از حوزه استحفاظی انجام می پذیرد اشاره داشت و گفت: تیم تخصصی غواصان آتش نشان با 24 غواص تمامی ماموریت های سراسر گیلان را پوشش می دهند که می تواند با تخصیص تجهیزات به روز  در راستای ارایه خدمات موثر تر فعالیت داشته باشد.

همین گزارش حاکی است: در پایان سردار سید علی آقازاده نماینده منتخب شهرستان رشت با آتش نشانان دیدار نمود و برایشان از خداوند منان دعای خیر و سلامتی داشت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات