عقب ماندگی ایران در تولید و ساخت ساختمان‌های صنعتی

عقب ماندگی ایران در تولید و ساخت ساختمان‌های صنعتی

http://www.bananews.ir/معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: شیراز به‌عنوان مرکز تولید و عرضه انواع قطعه در بخش‌های مختلف در سطح کشور مطرح است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید هدایت با اشاره به پتانسیل‌های صنعتی استان فارس و شهر شیراز، افزود: صنعت در استان فارس دارای پتانسیل بالایی است و بزرگترین قطعه سازان کشور در شهر شیراز فعالیت می‌کنند.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: باید از این فرصت استفاده حداکثری کرد زیرا تنها راه برای رسیدن به موفقیت توجه به درخواست‌های مشتریان و تولید متناسب با نیازهای روز است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تمامی زیر ساخت‌ها برای حضور موفق بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف در کشور فراهم شده است، تاکید کرد: بخش خصوصی به راحتی می‌تواند با استفاده از موقعیت‌های فراهم شده خود را معرفی کرده و نسبت به ارایه تولیداتش اقدام کند و بازارهای مناسبی را به‌دست آورد.

هدایت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کم توجهی به صنعت ساختمان‌سازی در کشور، یادآور شد: در بخش تولید و ساخت ساختمان‌های صنعتی چندین سال از کشورهای پیش رفته دنیا عقب هستیم در صورتی‌که دانش روز را در اختیار داریم.

این مقام مسوول تصریح کرد: بخش خصوصی فعال در بحث ساختمان‌های صنعتی وجود دارد اما تا به امروز نتوانسته با بازاریابی مناسب موقعیت خود را اثبات کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به سیستم بازاریابی در بحث ساختمان‌سازی صنعتی، زمینه فعالیت در تمام کشور برای فعالان این بخش را فراهم دانست و گفت: در مناطقی مثل پارس جنوبی برای حضور ساختمان سازان صنعتی مناسب است زیرا تا چندین سال آینده ساخت و ساز در این منطقه ادامه دارد.

رییس سازمان گسترش توسعه و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد: تولید با کیفیت و قیمت مناسب از جمله مواردی است که به راحتی می‌تواند بازار را در اختیار تولید کنندگان و فعالین بخش خصوصی قرار دهد.

 

    نظرات