هفتمین جلسه کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای اردبیل با حضور...

به دنبال صدور اطلاعیه هواشناسی مبنی بر پیش بینی ورود سامانه بارشی به استان اردبیل (هشدار سطح نارنجی) و در اجرای بند ۲ صورتجلسه ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب کشور و شرکت مدیریت منابع آب ایران و احتمال وقوع سیلاب ظهر امروز سیزدهم مهرماه با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، معاون حفاظت و بهره برداری و مدیران ستادی چهارمین جلسه کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای اردبیل در سال جاری برگزار شد.

در این جلسه که مدیران امور آب شهرستانهای استان اردبیل نیز به صورت ویدئو کنفرانس شرکت کردند پس از بررسی مدلهای منطقه‌ای پیش بینی آب و هوا و بررسی آبگذری رودخانه های استان اردبیل، بر آمادگی همه جانبه کلیه عوامل شرکت جهت اطلاع رسانی مبنی بر وقوع سیلاب احتمالی به مردم و نهادها و دستگاههای ذیربط و کسب آمادگی و ایجاد تمهیدات لازم تاکید شد .

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی مدیران امور منابع آب شهرستان ها به مبادی ذیربط جهت اجتناب از تردد و توقف افراد و وسائط نقلیه و چرای دام در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل های سطح استان تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، از عصر امروز تا عصر روز سه شنبه پانزدهم مهرماه ضروری است آمادگی و پیش بینی لازم انجام شود و فرآیندهای اقدامات مورد نیاز، بروز رسانی گردد .

مهندس عباس جنگی مرنی اظهار داشت: با توجه به احتمال بارش با شدت زیاد و رگباری و محتمل بودن وقوع سیلاب و جاری شدن رواناب و بالا آمدن آب رودخانه های سطح استان، از عصر امروز یک شنبه 13 مهرماه لغایت عصر روز سه شنبه پانزدهم مهرماه، از عموم هم استانی ها و عشایر عزیز درخواست می شود از هرگونه توقف افراد وسائط نقلیه و چرای دام در حریم و بستر رودخانه ها و تمامی مسیل های مناطق استان جدا خودداری نمایند .

گفتنی است براساس پیش بینی های هواشناسی با ورود سامانه بارشی به استان اردبیل از عصر امروز  یک شنبه 13 مهر تا عصر روز سه شنبه پانزدهم مهر ماه، بارشها در استان اردبیل افزایش می یابد و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های سطح استان را به دنبال دارد .

در این جلسه با حضور ویدئو کنفرانسی مدیران امور آب شهرستانها، تصمیمات لازم برای مدیریت بارش های پیش رو و سیلاب احتمالی اتخاذ شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات