کمبود برق قزوین در سال جاری 2.5 برابر سال قبل است

کمبود برق قزوین در سال جاری 2.5 برابر سال قبل است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمد احمدی" در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: افزایش 24 درصدی مصرف برق در استان، ایجاب می‌کند برای عبور از پیک تابستان فکر اساسی کنیم.
احمدی بیان کرد: کمبود انرژی برق در سال جاری بیش از 2.5 برابر سال‌های قبل است و اگر مصرف بی‌رویه باشد و مشترکان در مدیریت مصرف همراهی و همکاری لازم را نداشته باشند، بدون تردید خاموشی خواهیم داشت.
مدیر برق شهرستان قزوین تصریح کرد: کاهش مصرف 50 درصدی ادارات به استان‌ها ابلاغ شده و اگر میزان مصرف در تابستان کاهش پیدا نکند، ناگزیر به اعمال خاموشی هستیم.
احمدی اضافه کرد: خاموشی یک در میان روشنایی معابر و بلوارها و کاهش 50 درصدی روشنایی پارک‌ها که از سال گذشته در سطح شهرستان قزوین اجرایی شده است در سال جاری نیز ادامه دارد.
مدیر برق شهرستان قزوین یادآور شد: خاموش کردن کولرهای گازی ادارات و بانک‌ها و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در ادارات از راه‌های موثر برای کاهش مصرف برق است و از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم ضمن نظارت کافی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

کاهش  و صرفه جویی روزانه 200 مگاوات برق در استان  ضروری است
وی اضافه کرد: به‌منظور مدیریت مصرف و تامین نیاز روزانه، ضرورت دارد به میزان 200 مگاوات در مصرف برق مدیریت و صرفه‌جویی شود که تحقق این امر نیازمند همکاری و همراهی جدی مشترکان است.
احمدی اظهار داشت: ضمن تاکید بر تلاش و عزم راسخ مجموعه برق استان در تامین برق پایدار بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز درمانی، از مدیران این مراکز  درخواست می‌کنیم نسبت به تهیه دیزل ژنراتور و تامین مستقل برق خود اقدام کنند تا در صورت حوادث خارج از کنترل با مشکل مواجه نشوند.
مدیر برق شهرستان قزوین یادآور شد: اولویت کاهش و مدیریت مصرف برق در بخش صنایع است که انتظار داریم با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم این وضعیت را مدیریت کرده تا از اعمال خاموشی به صنایعی که در مصرف خود مدیریت می‌کنند، خودداری گردد.
وی اظهار کرد: سرقت کابل‌های برق در این ایام می‌تواند مزید بر علت شده و خاموشی را بیشتر کند، لذا ضمن افزایش گشت‌های نظارت و بازرسی امیدواریم با کمک نیروی انتظامی و شهروندان از این مشکل نیز پیشگیری کنیم.
احمدی اظهار امیدواری کرد، با همکاری مناسب مشترکان صنعتی، کشاورزی و تجاری و خانگی در زمینه صرفه‌جویی مصرف برق، تابستان امسال با مدیریت منطقی و خاموشی کمتر سپری گردد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات