کشف و ضبط ۵۹ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در مانور یک روزه

کشف و ضبط ۵۹ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در مانور یک روزه

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هیوا لهونیان" در تشریح این خبر گفت: ۵۹ تعداد دستگاه رمز ارز غیرمجاز ضبط شده، بیش از ۱۷۷ کیلووات مصرف داشته که در شرایط کنونی و کمبود برق، خسارات فراوانی به شبکه‌های توزیع برق وارد کرده است.
وی به دستگاه‌های استخراج رمز ارز غیر مجاز اشاره کرد و اظهار داشت: ازجمله عوامل افزایش مصرف برق در کشور استفاده از دستگاه‌های استخراج رمز ارز به صورت غیر‌مجاز است. در همین راستا از ابتدای سال تا به امروز در مجموع ۳۵۹ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز کشف و شناسایی شده و با اجرای مانور یک‌روزه اخیر علاوه بر اینکه بر تعداد ماینرهای ضبط شده افزوده شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان افزود: این مهم منجر به احیای ۴۲۵۰ کیلووات ساعت انرژی در هر ۲۴ ساعت نیز شد که معادل برق مصرفی سه خانوار در مدت یکسال است.
لهونیان با بیان اینکه انرژی محاسبه شده این ماینرها بیش از یک میلیارد تومان به شرکت توزیع برق کردستان خسارت وارد کرده است، افزود: با توجه به مصرف زیاد تجهیزات استخراج رمز ارزها، گروه‌های بازرسی مشترکان در ادارات برق شهرستان‌های تابعه به‌طور مستمر مصارف مشکوک بررسی و رصد می‌شوند و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه سخنان خود اضافه کرد: هر یک دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال، معادل یک کولرگازی، برق مصرف می‌کندکه علاوه بر تضییع حقوق بیت المال باعث ایجاد اختلال در برق‌رسانی پایدار به مردم  خصوصا در فصل تابستان و گرما است.
لهونیان از مردم استان بابت اطلاع‌رسانی از وجود چنین مواردی که در میزان مصرف برق خلل وارد می‌کنند قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: مردم عزیز استان در جهت کاهش خاموشی‌ها، محل استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارزها را اطلاع دهند و مطمئن باشند اطلاعات شخصی آن‌ها کاملا محرمانه در سامانه و نزد شرکت توزیع باقی خواهد ماند.
این گزارش می‌افزاید، از سال گذشته تا به اکنون تعداد ۵۱۸ دستگاه رمز ارز دیجیتال ( ماینر ) در سطح شرکت با همکاری مراجع قضایی و انتظامی کشف و ضبط شده است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات