برگزاری کارگاه ملی توانمندسازی سکونت گاه‌های غیررسمی در قم

برگزاری کارگاه ملی توانمندسازی سکونت گاه‌های غیررسمی در قم

http://www.bananews.irکارگاه دو روزه‌ توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی با هدف انتقال تجربیات و بررسی چالش‌های آن در قم در حال برگزاری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کارگاه ملی توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی پیش از ظهر امروز در تالار معصومیه استانداری قم توسط اداره‌کل امور شهری و شوراها برگزار شد.

کارشناس شهرسازی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم در این مراسم اظهار داشت: سکونت‌گاه‌های غیررسمی یکی از مسائل و چالش‌های اساسی شهرها و مدیریت شهری به حساب می‌آیند که از این بابت قابل توجه هستند.

وی ادامه داد: بررسی و شناخت جنبه‌های مختلف این پدیده یکی از مهم‌ترین شیوه‌های رویارویی با این پدیده برای مدیریت شهری است که به همین منظور کارگاه آموزشی با هدف شناخت و بررسی راهکارهای جلوگیری از افزایش و ایجاد سکونت‌گاه‌های غیر رسمی برگزار می‌شود.

مهدی یوسفی‌فرد خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت برگزاری چنین کارگاه‌هایی با هماهنگی‌های به عمل آمده با پ‍ژوهشکده مدیریت شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیارهای کشور تصمیم‌ گرفته شد تا سمینارهایی با این موضوع و با دعوت از عوامل مدیریت شهری در قم برگزار شود.

* حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مسئولان شهرداری‌های سراسر کشور در قم

به گفته‌ کارشناس شهرسازی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم، این سمینار آموزشی به صورت دو روزه و با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مسئولان، شهرداران و معاونین شهرداری‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

کارشناس شهرسازی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم با اشاره به برنامه‌های این سمینار دو روزه خاطرنشان کرد: کارگاه‌های متنوع در رابطه با سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و با حضور اساتید برتر کشور و بازدید از مناطق و سکونت‌گاه‌های غیررسمی قم و پروژه‌های بزرگ عمرانی در حال انجام استان از جمله‌ این برنامه‌هاست.

* انتقال تجربیات هدف برگزاری سمینار

این‌گونه سمینارها به صورت دوره‌ای در شهرهای مختلف کشور به منظور آشنایی با تجربیات سایر استان‌ها و به کار گرفتن این تجربیات در کشور برگزار می‌شود.

در این سمینار متقیان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری قم و بهشتی معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم تجربیات و اقدامات استان قم را بازگو کردند.

 

 

    نظرات