خانه هوایی پیشرفته با قابلیت نصب در کنار ساختمان!

خانه هوایی پیشرفته با قابلیت نصب در کنار ساختمان!

http://www.bananews.ir/یک طراح چینی دست به ساخت یک خانه فناوری پیشرفته زده که بی‌شباهت به یک فضاپیما نبوده و در کناره‌های ساختمان‌ها قابل نصب است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، این ساختار عجیب که توسط یائوهوا ونگ، دانش آموخته موسسه آموزش معماری کالیفرنیای جنوبی ایجاد شده، بر روی یک بازوی هیدرولیک قابل حرکت بوده و درون آن به یک خانه و استودیوی دو میلیون دلاری تبدیل خواهد شد.

یک بازوی هیدرولیکی که بر روی بخشی از یک ساختمان کارخانه متروک متصل شده، برای مقابله با تاثیرات زمین لرزه‌های معمول شهر پکن طراحی شده است. همچنین این بازو می‌تواند خانه را در اطراف حرکت داده و مناظر مختلف اطراف را به ساکنان آن ارائه دهد.

به گفته ونگ، این خانه از فضاهای بدون استفاده هوایی در میان ساختمان‌های بلند شهر پکن استفاده خواهد کرد.

داخل این ساختمان سه اتاق خواب، یک استودیو و یک گلخانه وجود دارد. معابر متحرک نیز که بی شباهت به سفینه‌های فیلم‌های تخیلی نیست، در این خانه استفاده شده است. همچنین یک پوسته محافظ خورشیدی نیز در یک طرف خانه قرار داشته که مانند یک تراس عمل می‌کند.

این ساختمان ۵۰۰ متر مربعی اکنون در مرحله تائید قرار دارد اما ونگ از وجود یک مشتری و همچنین از پایان این پروژه دو میلیون دلاری تا سال ۲۰۱۵ خبر داده است.

 

 

    نظرات