مسکن‌ و شهرسازی به وظیفه خود عمل نمی‌کند

مسکن‌ و شهرسازی به وظیفه خود عمل نمی‌کند

http://www.bananews.ir/فرماندار بناب با انتقاد از عدم اجرای مصوبات مسکن مهر در این شهرستان گفت: اگر تعاونی‌ها مدیریت کافی را نداشتند، نباید این مسئولیت را عهده‌دار می‌شدند و باید اذعان کرد که مسکن و شهرسازی و همچنین تعاون در این خصوص به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید برقی یکشنبه شب در نشست شورای مسکن شهرستان بناب با بیان اینکه این مشکلات را در عدم انجام وظایف مسکن و شهرسازی و اداره تعاون سابق می‌بینم، اظهار کرد: اداره تعاون سابق و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعلی نیز باید به موقع مسائل مالی تعاونی‌ها را رسیدگی و حسابرسی می‌کردند و به آن نظارت می‌کردند که متأسفانه تاکنون دقت و نظارت کافی به تعاونی‌ها صورت نگرفته است.

* مسکن‌ و شهرسازی به وظیفه خود عمل نمی‌کند

وی عدم توانایی تعاونی‌ها را از دیگر مشکلات این بخش اعلام و اظهار کرد: اگر تعاونی‌ها مدیریت کافی را نداشتند، نباید این مسئولیت را عهده‌دار می‌شدند و باید اذعان کرد که مسکن و شهرسازی و همچنین تعاون در این خصوص به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.

فرماندار بناب سپس با طرح این سؤال که از آنجایی که عملیات اجرایی شهرک ولی‌عصر (عج) شهرستان بناب از سال ۷۳ آغاز شده، چرا مسکن و شهرسازی به وظیفه ذاتی خود عمل نکرده است، تأکید کرد: سهل‌انگاری و عدم انجام وظیفه توسط مسئولان امر سبب شده اعضا متضرر شوند و دستگاه‌های ذیربط باید جوابگو باشند.

برقی با اشاره به اینکه محل و مکان در نظر گرفته شده برای اجرای طرح مسکن مهر در شهرستان بناب نامرغوب بوده است، گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان را مجبور کردند تا به این محل خدمات ارائه کنند.

وی ضمن انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات مسکن مهر در شهرستان بناب، خواستار عملیاتی شدن مصوبات شد.

* سوء مدیریت سبب بروز مشکلات در تعاونی‌ها شده است

رئیس ستاد مسکن مهر سازمان مسکن و شهرسازی استان آذربایجان ‌شرقی نیز در این نشست با بیان اینکه مسکن و شهرسازی به وظایف قانونی خود در خصوص مسکن مهر عمل کرده است، گفت: مسکن و شهرسازی بیشترین توان خود را گذاشته است و در تلاش است تا در سطح شهرستان بناب مصوبات را عملی و اجرایی کند و تمهیدات لازم در این خصوص انجام گرفته است.

جواد قربانی افزود: سوء مدیریت و عدم استفاده بهینه از منابع مالی سبب بروز مشکلات در تعاونی‌ها شده است.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات مسکن مهر باید همکاری همه‌جانبه از سوی تمام دستگاه‌ها انجام گیرد.

* قوانین دست و پاگیر زیاد است

رئیس ادراه تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست با بیان اینکه ۸۰ درصد مشکلات موجود به ساختار تشکیل تعاونی‌ها ارتباط دارد، گفت: متأسفانه قوانین دست و پاگیر در این بخش زیاد است.

صمد اخلاصی اضافه کرد: با وجود اینکه حدود ۲۰ سال از عمر آغاز شهرک ولی‌عصر (عج) بناب می‌گذرد ولی تاکنون هیچگونه زیرساخت‌های اساسی در این شهرک اجرا نشده است.

وی با اشاره به نبود متولی برای پیگیری امور شهرک خواستار تأسیس یک ناحیه شهرداری مستقل در این شهرک شد.

 

    نظرات