پروژه بزرگراه بوشهر به دیر ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

پروژه بزرگراه بوشهر به دیر ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

http://www.bananews.ir/مدیر موسسه الهادی مجری پروژه بزرگراه بوشهر به دیر گفت: پروژه بزرگراه دیر به بوشهر هم اکنون ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امان‌الله زارع امروز در گفت‌وگو با فارس در بوشهر اظهار داشت: قرارداد این پروژه سی و یکم شهریورماه امسال به مبلغ بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال بین اداره کل راه و ترابری و قرارگاه خاتم‌الانبیا بسته شد.

وی افزود: آخرین صورت وضعیت تائید شده توسط کارفرمای پروژه در پایان آذرماه بالغ بر ۶۸۵ میلیارد ریال بوده است.

مدیر موسسه الهادی مجری پروژه بزرگراه بوشهر به دیر با بیان اینکه مدت قرارداد پروژه مذکور ۳۶ ماه تعیین شده است، تصریح کرد: این پروژه به طول ۱۸۷ کیلومتر شامل ۱۴ قطعه و ۲۰ دستگاه پل بزرگ و تقاطع غیر همسطح است.

زارع بیان کرد: عرض آسفالت دو خطه این پروژه ۱۱ متر بوده و ۶۵۲ دستگاه ابنیه فنی نیز تا دهانه ۵ متری و ۵۰ دستگاه ابنیه فنی با دهانه پنج متر به بالا و شش دستگاه پل‌های خاص در این مسیر احداث می‌شود.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌های استان بوشهر، افزایش سرعت عمل حمل و نقل در محورهای ارتباطی جنوب، افزایش حجم ترانزیتی محور، ایمن سازی مسیر و ایجاد اشتغال در منطقه از اهداف اجرای این طرح است.

مدیر موسسه الهادی مجری پروژه بزرگراه بوشهر به دیر یادآور شد: عملیات تجهیز کارگاه قطعات ۸ و ۹ بیست و پنجم دیماه امسال آغاز شده است.

زارع افزود: از مجموع ۱۸۷ کیلومتر این بزرگراه ۶۰ کیلومتر آماده روسازی است و یک‌هزار و ۱۰۰ ابنیه فنی نیز برای آن پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: از لحاظ اجرایی ۱۰ درصد از زمان بندی پیش‌بینی شده این پروژه جلوترهستیم اما با وجود مشکل نقدینگی از مسئولان انتظار داریم این مشکل را برطرف کنند.

مدیرعامل موسسه الهادی مجری بزرگراه بوشهر به دیر اضافه کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و ۱۷۴ نفر در این پروژه و در مجموع ۳ هزار نفر در پروژه‌های مربوط به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در استان بوشهر مشغول به کار هستند.

 

    نظرات