طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدا در مدارس ارومیه آغاز شد

رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه اعلام کرد:  طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدا در مدارس سطح شهر آغاز شد.

به گزارش ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ مسعود سرحدی  با بیان این که کاهش تولید پسماند اولین قدم در مدیریت پسماند است، اظهار کرد: یکی از راه‌های کاهش پسماند، تفکیک پسماند از مبدا است که این موضوع جهت اجرایی‌شدن نیاز به فرهنگ‌سازی همگانی و توجه ویژه شهروندان دارد.
وی  افرود: تفکیک پسماند از مبدا و جداسازی پسماند خشک از تر و فرهنگ‌سازی بازیافت باید از سنین پایین آغاز شود.
سرحدی با اشاره به برنامه‌ های سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه برای دانش‌آموزان،  گفت: دانش آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی از جمله مهمترین جامعه هدف سازمان برای آموزش و فرهنگ‌سازی مقوله‌های تفکیک از مبدا هستند.
وی عنوان کرد: صبح امروز،  تفکیک پسماند به دانش آموزان و ضرورت این کار  به صورت آزمایشی در یکی از مدارس غیر انتفاعی ارومیه آموزش داده شد.
رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه تصریح کرد: بروشورهای ویژه آموزشی و دفاتر مخصوص نیز جهت آشنایی بیشتر و موثرتر در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
وی افزود: در پایان دوره آموزشی نیز دانش آموزان علاقمند به صورت داوطلب به عنوان پاکبان‌یار در مدرسه انتخاب شده و طی دوره‌هایی آموزش‌های مستمر جهت همکاری بیشتر به این دانش‌آموزان داده می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات