تهران دارای میدان استاندارد شد

تهران دارای میدان استاندارد شد

http://www.bananews.ir/به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مراسم افتتاح و بهره‌برداری از میدان استاندارد تهران و رونمایی از تندیس استاندارد در این میدان با حضور رئیس، مدیران و مشاوان سازمان ملی استاندارد ایران ، مدیرکل و کارکنان اداره کل استاندارد استان تهران و رئیس خانه بتن ایران برگزار شد.

گفتنی است این میدان مقابل اداره کل استاندارد استان تهران واقع در پونک – بلوار سردار جنگل – انتهای خیابان بهار غربی است.

در خبری دیگر اداره کل استاندارد وتحقیقات صنعتی استان تهران اعلام کرد: لامپهای کم مصرف وارداتی با نامهای تجاری WEIIMAK، SAVANOOR فاقد گواهی‌نامه انطباق کالا با استانداردهای ملی مربوطه هستند.

مدیرکل استاندارد استان تهران در این خصوص گفت: در راستای کنترل مراکز عرضه شهر تهران و توقیف فرآورده‌های فاقد استاندارد اجباری، تعداد ۲۱۳۵ لامپ‌های کم مصرف وارداتی چینی غیر استاندارد با نامهای تجاری WEIIMAK، SAVANOOR به علت جعل علامت استاندارد، توسط واحد حقوقی، بازرسان و کارشناسان این اداره کل از بازار ومحل تولید، جمع‌آوری و توقیف شد.

مسلم بیات تاکید کرد: لامپ، مشمول اجرای استاندارد اجباری است و استفاده از نوع غیر استاندارد آن موجب ضرر و زیان مصرف کنندگان خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در راستای اجرای مفاد تبصره ۲ ماده ۹ قانون اصلاح قوانین و مقررات موسسه استاندارد، رعایت همه مقررات استانداردهای اجباری در مورد کالاهای وارداتی الزامی است و ترخیص کالا توسط متقاضی منوط به رعایت کلیه استانداردها، قوانین مقررات و ضوابط فنی دستگاه‌های مرتبط با کالاهای وارداتی است.

بیات تصریح کرد:‌کالاهای وارداتی که مغای با استانداردهای مورد قبول موسسه استاندارد باشند، ورود آنها به کشور غیر مجاز اعلام می‌شود و از همان بدو ورود در گمرکات به کشور مبدا مرجوع می‌شوند.

او با بیان این مطلب به واردکنندگان هشدار داد: قبل از خرید و واردات کالا از مطابقت آن با استانداردهای معتبر ملی یا بین‌المللی نیز اطمینان حاصل کنند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

    نظرات