قالیباف: انصاف نیست که مردم در مترو تحت فشار باشند و واگن ها در گمرک خاک بخورند

قالیباف: انصاف نیست که مردم در مترو تحت فشار باشند و واگن ها در گمرک خاک بخورند

http://www.bananews.ir/شهردار تهران در مورد انتخابات مجلس گفت : تا زمانی که در شهرداری هستم و مسئولیت کار فنی دارم در حوزه مسائل سیاسی دخالت و اظهار نظر نمی کنم ولی با توجه به این که مجلس در کار ما بسیار تاثیرگذار است امیدوارم اصولگرایانی که معتدل با عقلانیت و با تدبیر کار را دنبال می کنند مورد قبول مردم واقع شوند و مردم آنها را انتخاب کنند .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از تهران سما شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه متروی تجریش ، در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر انتخابات پیش رو و لیست های انتخاباتی ، با بیان این مطلب گفت : امیدوارم اصولگرایانی که معتدل با عقلانیت و با تدبیر کار را دنبال می کنند مورد قبول مردم واقع شوند و مردم آنها را انتخاب کنند تا یک مجلس کارآمد و تاثیر گذار داشته باشیم که هم در اجرای قوانین به خوبی نظارت داشته باشند و هم در تدوین قوانین به خوبی نقش ایفا کنند ، اما راجع به لیست های انتخاباتی اظهار نظری نمی کنم .

وی در ادامه اظهار کرد : ایستگاه متروی تجریش یکی از ایستگاه های مهم و خاص بوده است که با توجه به عمق این ایستگاه مشکلات زیادی بر سر راه جود داشت و همچنین ما باید با توجه به این که این ایستگاه ، ایستگاه پایانی خط یک است محلی برای توقف و پارکینگ قطارها نیز در نظر می گرفتیم .

قالیباف افزود: ما مصمم هستیم تا بر اساس برنامه ۵ ساله طول خطوط مترو را به ۲۱۸ کیلومتر برسانیم که تا کنون توانستیم به بهره برداری حدود ۱۵۰ کیلومتر مترو دست یابیم .

شهردار تهران ، تکمیل خط ۴ ، بهره برداری از ایستگاه اکباتان و اتصال آن به خط ۵ را از دیگر برنامه های در دست اجرا دانست و گفت : ضمن تکمیل خط ۴ مترو در سال ۹۱ تلاش خواهیم کرد که احداث خط ۳ مترو که از جنوب غرب تهران ( ساوه-آزادگان) تا شمال شهر پایتخت ( ازگل ) ادامه دارد را احداث کنیم.

وی همچنین در مورد توقف واگن های مترو در گمرک گفت : ۱۴۴ واگن مترو بیش از سه ماه است که در گمرک متوقف مانده که دلیل اصلی این توقف عدم تامین نقدینگی است این در حالی است که اعتبارات مترو باید ۵۰ درصد توسط شهرداری و ۵۰ درصد توسط دولت پرداخت شود و این موضوع مشکلی است که با یک دستور مدیریتی نیز قابل حل خواهد بود .

قالیباف ادامه داد : این انصاف نیست که در روزهای پایانی سال مردم در مترو تحت فشار باشند و واگن ها در گمرک خاک بخورند.

    نظرات