هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایرواحدهای مسکن مهر یکسان است

هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایرواحدهای مسکن مهر یکسان است

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از عدم اجرای طرح باغشهرها تا کنون خبر داد و گفت: هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایرواحدهای مسکن مهر یکسان است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد اصغری مهرآبادی-رییس سازمان ملی زمین و مسکن –در گفت و گو با ایسنا درباره ساخت مسکن مهر ویلایی اظهار کرد:ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر ویلایی در استان های خراساان رضوی،یزد،فارس و سایر استان های کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در استان تهران هنوز پروژه مسکن مهر ویلایی آغاز نشده است،گفت:از کل واحدهای مسکن مهر ویلایی کشور حدود ۹ هزار واحد، در استان فارس ساخته می شود.

مهرآبادی درباره قیمت ساخت مسکن مهر ویلایی افزود: هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایر واحدههای مسکن مهر یکسان است متری ۳۰۰ الی ۳۱۰ هزار تومان است و گران‌تر نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره اجرای طرح باغشهرها تصریح کرد:تا کنون این طرح در کشور ادامه داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه اعیانی واحدهای مسکن مهر ?? ساله قابل فروش است اما در واحدهای مسکن مهر خودمالکی اعیان و عرصه به فروش می‌رسد،خاطرنشان کرد: در اجرای طرح مسکن مهر مهمترین سیاست سازمان ملی زمین و مسکن تامین اراضی مورد نیاز طرح بود.

در راستای گسترش معماری ایرانی اسلامی و با تاکید رییس جمهوری بر اینکه مردم روی ارتفاع و تراکم قرار نگیرند، بنا شد در صورت وجود زمین مناسب به هر دو سه نفر یک قطعه زمین ۲۰۰ متری برای ساخت داده شود و بر همین اساس بود که طراحی خانه‌های ویلایی یا ایرانی کلید خورد و در این راستا به همه استان‌ها توصیه شد که اگر زمین دولتی دارند که برای ساخت مسکن ویلایی مناسب است ،مسکن به این شیوه ساخته شود این در حالی است که طی سال های اخیر در راستای کاهش قیمت تمام شده و حل مشکل کمبود زمین جمعیت به سمت تراکم بیشتر و ارتقاع سوق داده شد.

 

    نظرات