حرکت صنعتی‌سازی مسکن به سمت کسب سهم ۴۰ درصدی

حرکت صنعتی‌سازی مسکن به سمت کسب سهم ۴۰ درصدی

http://www.bananews.ir/رئیس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱ درصد از واحدهای مسکونی مهر به شیوه صنعتی ساخته می‌شوند، گفت: باید تلاش کنیم در سال آینده این میزان به ۴۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید محمود فاطمی عقدا در گردهمایی مدیران مسکن و مسئولان سامانه های ثبت نام و واگذاری مسکن مهر با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر اظهار کرد: وقتی کشور ثروتمندی مانند هند برای حل مشکل مسکن و زاغه نشنیی خود از دنیا کمک می خواهد، حرکت شجاعانه جمهوری اسلامی ایران در ساخت این تعداد عظیم از واحدهای مسکونی توان بالای کشورمان را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون فرصت بسیار مناسبی برای گسترش صنعتی سازی و توجه به کیفیت ساخت و ساز در کشور بوجود آمده است ، تصریح کرد: هرگز نباید اجازه بدهیم که در کشوری مانند ایران، ذره ای از کیفیت ساخت وساز به ویژه در پروژه های مسکن مهر کاسته شود چرا که این شاهکار ملی باید به یادگار بماند. رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نباید اجازه ورود مصالح بی کیفیت را به ساخت و ساز کشور بدهیم، افزود: خوشحالیم که امروز با اجرای طرح مسکن مهر، ‌۳۱ درصد از واحدهای مسکونی آن با استفاده از فناوری های نوین ساخته می شوند و بنا داریم در سال آینده این میزان را به ۴۰ درصد یعنی سقف تعیین شده در برنامه پنجم توسعه افزایش دهیم. وی با اعلام آمادگی کامل مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی به توسعه صنعتی سازی مسکن درکشور، ادامه داد: جالب نیست که در مقطع کنونی شاهد ساخت واحدهای مسکونی به شیوه سنتی یا مواردی مانند ساخت بتن به صورت دستی در محل کارگاه باشیم. فاطمی عقدا خاطر نشان کرد: چنانچه کیفیت و ضوابط ساخت و ساز در طراحی مانند مسکن مهر رعایت شود،‌دنیا نیز از این توان ما استقبال خواهد کرد چراکه مسکن نیاز همه کشورها است

 

    نظرات