تشکیلات تفصیلی راه و شهرسازی استانها به زودی ابلاغ می شود

تشکیلات تفصیلی راه و شهرسازی استانها به زودی ابلاغ می شود

http://www.bananews.ir/معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در روند ادغام ادارات کل استانی استانی وزارت راه و شهرسازی گفت: به زودی تشکیلات تفصیلی ادارات کل راه و شهرسازی در استانها ابلاغ می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، سید سعید سید علایی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه شکل گرفت اظهار داشت: اولین گام این بود که وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی سابق در یکدیگر ادغام شوند که این امر صورت پذیرفت.

وی ابلاغ نمودار سازمانی وزارت راه و شهرسازی در اجرای این مصوبه را گام بعدی تشکیل این وزارتخانه دانست و افزود: خوشبختانه این نمودار سازمانی با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور تهیه و ابلاغ شد که پس از آن تمام معاونت های حوزه ستادی از سوی وزیر راه و شهرسازی حکم گرفته و مشغول به کار شدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ تشکیلات تفصیلی ستاد وزارتخانه خبر داد و تصریح کرد: بر همین اساس کار تطبیق نیروی انسانی در ستاد وزارتخانه شروع شده و هم اکنون نیز در حال انجام است.

*تصویب و ابلاغ نمودار سازمانی ادارات

وی به آخرین وضعیت ادغام ادارات مسکن و شهرسازی و راه و ترابری در استانها نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه نمودار سازمانی این ادارات با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تصویب و ابلاغ شد و براین اساس کلیه ادارات وابسته به سازمانها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی دراستانها باید با هماهنگی مدیر کل راه و شهرسازی که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در استان نیز هست، کارها را پیش ببرند، به عبارت دیگر مدیر کل راه و شهرسازی در هر استان نماینده تام الاختیار وزیر در آن استان نیز محسوب می شود.

سید علایی ادامه داد: گام های اولیه درخصوص ابلاغ تشکیلات تفصیلی ادارات استانی وزارت راه و شهرسازی نیز برداشته شده و بزودی این تشکیلات به استانها ابلاغ می شود.

وی در خصوص مراکز تحقیقاتی نیزاعلام کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری کلیه مراکز تحقیقاتی وابسته به دو وزارتخانه درهم ادغام و بعنوان مرکز تحقیقاتی راه ، مسکن و شهرسازی ادامه فعالیت خواهند داد که نمودار سازمانی و تشکیلات تفضیلی این مرکز نیز در دست اقدام است .

 

    نظرات