تحویل مسکن در اطراف تهران ظرف ۳ ماه

تحویل مسکن در اطراف تهران ظرف ۳ ماه

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از ثبات قیمت مسکن و اجاره تا پایان سال و برنامه ساخت مسکن برای اقشار متوسط جامعه خبر داد و گفت: افزایش قیمتی در بازار مسکن وجود ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در حاشیه گردهمایی در سالروز تاسیس بنیاد مسکن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس از پیش‌بینی قیمت مسکن و اجاره درسال جاری و برنامه مهار افزایش قیمت اظهار داشت: در حال حاضر افزایش قیمتی در بازار مسکن وجود ندارد، اما به رغم اصلاحی که سال گذشته در سود بانکی اتفاق افتاد و ما مخالف این کار بودیم، در بازار اجاره موضوع رهن کامل و اجاره کامل مطرح شد، پیش‌بینی می‌کنیم امسال مشکل چندانی نداشته باشیم.

وزیر راه وشهرسازی افزود: بنای دولت این است که مسکن به صورت انبوه تولید کند و با توجه به میزان آورده افراد در اختیار آنها قرار دهد و با کسانی که بخواهند بازار مسکن و اجاره را به هم بزنند با قدرت مقابله کند که این اختیار ملت و دولت است.

نیکزاد: تامین مسکن در شهرهای اطراف تهران در کمتر از ۳ ماه

وی افزود: روش ما تولید انواع مسکن است تا بتوانیم با شرایط و آورده متقاضی در اختیار آنها قرار دهیم و اعلام می‌کنم هر کسی مسکن بخواهد می‌توانیم در مدت سه ماه در اطراف تهران و شهرهای جدید مانند هشتگرد، پرند، پردیس و اندیش با شرایط آسان قرار دهیم.

*ثبات قیمت مسکن و اجاره تا پایان سال

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس که آیا افزایش قیمتی تا پایان سال نخواهیم داشت، گفت: اعتقاد من این است که همواره در دولت احمدی‌نژاد افزایش قیمت مسکن بسیار پایین‌تر از میزان تورم بوده اما ثبات قیمتی را در بازار مسکن و اجاره خواهیم داشت.

*تامین مسکن اقشار متوسط جامعه

وی درخصوص تأمین مسکن برای اقشار متوسط جامعه گفت: بعد از تأمین مسکن برای اقشار پایین‌تر جامعه تصمیم‌گرفتیم در مکان‌هایی که زمین مناسب وجود دارد اقدام به مسکن‌سازی کنیم و با قیمت مناسب البته شاید بالاتر از مسکن مهر به اقشار متوسط جامعه تحویل دهیم.

وی در مورد شرایط متقاضیان گفت: باید واجد شرایط باشند و قبلا وام مسکن نگرفته باشند و با یک تسهیلات ویژه تسهیلاتی در اختیار آنها قرار داده شود اگر کسی آورده کمتری داشته باشد می‌تواند در حاشیه‌ها انتخاب کند و کسانیکه آورده مناسب‌تری دارند و خواهان نزدیکی به کار خود هستند می‌توانند با آورده بیشتر نزدیک به مرکز می‌توانند مسکن خود را تأمین کنند و این واگذاری احتمالا تا آخر سال انجام می‌شود و زمان ثبت‌نام هم بعدا اعلام خواهد شد

*وام مسکن خبرنگاران منتظر معرفی وزیر ارشاد

وی درباره وام خبرنگاران نیز گفت: وزیر ارشاد خبرنگاران را معرفی کند، بانک مرکزی پذیرفته که از طریق بانک مسکن هم وام خرید و هم ساخت پرداخت شود.

وزیر راه و شهرسازی در باره عملکرد دولت در مسکن روستایی گفت: در دولت نهم ۴ میلیون و ۴۸۲ هزار واحد مسکونی روستایی احداث شد در دولت نهم و دهم یک میلیون و ۶۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی احداث شده که یک میلیون و ۱۲۰ هزار آن تاکنون تحویل شده و ۳۰۰ هزار واحد آن نیز تا آخر امسال امسال تحویل شده و ۲۰۰ هزار واحد برای سال ۹۲ می‌ماند.

وزیر راه‌ و شهرسازی افزود: مفهوم آن این است که غیر از آنچه که در بحث رانش و زلزله و بازسازی و حذف کپر‌نشینی که در جنوب کرمان صورت پذیرفته حدود ۳۷ درصد همه مسکن‌هایی که در طول تاریخ ایران بوده در دولت نهم و دهم در روستاها ساخته شده است.

*وام مسکن روستایی ۱۲٫۵ میلیون تومان شد

وی افزود: این کار ادامه می‌یابد و از اول سال ۹۱ وام روستایی ۱۲٫۵ میلیون تومان تصویب و ابلاغ شده، شورای پول و اعتبار بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ کرده که با سفته زنجیره‌ای و به صورت قرض‌الحسنه در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

*ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی امسال در روستاها

نیکزاد افزود: برنامه ما این است که امسال ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تمام و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی جدید هم در روستاها شروع شود.

*توسعه مسکن مصداق تولید ملی و حمایت از سرمایه ایران است

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر عملکرد وزارتخانه در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: اقدامات مسکن، شهری و روستایی که در کشور صورت می‌‌گیرد در حمایت از تولید ملی در ۱۶۰ رشته مرتبط ساختمانی تأثیر دارد با فعال شدن بخش مسکن موتور محرکه اقتصاد فعال شده و مشاغل جانبی آن فعال و توسعه می‌یابد.

نیکزاد گفت: البته در توسعه مسکن از کار و سرمایه ایرانی هم حمایت می‌شود و تمام سرمایه‌های ملی در این بخش هزینه می‌شود و از همه می‌خواهیم که در این پروژه‌های ملی مشارکت داشته باشیم.

 

    نظرات